36 verpacht voor f 18.— per jaar, terwijl liet overige werd ingezaaid met gras- en klaverzaad en bij de aan grenzende liooiweide gevoegd. De stortplaats in de Varkensweide, een slenk in die weide en een gedeelte gracht in de Kleine Weezen- rooi waren ook door het vele stortvuil der gemeente- reiniging reeds eind April geheel gevuld. Door den hoogen waterstand kon het bedekken met een laag grond van de Balterij eerst laat plaats vinden; begin Juni was het werk gereed en werd de grond na bemesting en bezaaiing als weiland bestemd. De Var kensweide is door de demping van gedeelten gracht en van genoemde slenk veel verbeterd; een groote oppervlakte, die vroeger niets opbracht is productief gemaakt. Thans is de stortplaats op de Galliléënkamp waar het stortvuil wordt gebruikt voor het dempen van een gedeelte gracht. Deze plaats heeft het voordeel dat ze ook bij hoog water kan worden bereikt; er kan nog jaren worden gestort. De stortplaats in de Hoven, aan de Oekensche beek werd gewoonlijk eenmaal per week opgeruimd; ook hier kan nog jaren lang worden gestort. De jonge populieren langs den Poldijk werden gesnoeid terwijl in de Oortjes nieuwe werden ingeboet. In de vorstperiode Januari-Februari werden verschillende doornenhagen uitgehakt en opnieuw ingebonden, totaal over ruim 2400 Meter. Het opgraven van slooten en greppels in hooiweiden en van de afwateringsslooten in de verpachte weilanden had geregeld plaats, in totaal werden meer dan 12000 M. 37 schoongemaakt. In de Stoven werden eenige oude vervallen afwateringsslooten flink opgegraven. De uit gegraven sloot- en greppelgrond werd gedeeltelijk naar lage plekken vervoerd en gedeeltelijk ter plaatse geslecht. De afrasteringen op den Marsch, het Helbergen en de Varkensweide werden goed onderhouden. In de Kijfsdijken, Drittelwaard en Oortjes werden nieuwe afrasteringen gemaakt. Een gedeelte der Varkensweide als speelplaats bestemd, werd afgerasterd. Het erve „Den Brink" verkeert in goeden toestand en kostte weinig aan onderhoud. De duikers in de landerijen werden goed nagezien en enkele vernieuwd. In de Droge Jan werd een duiker gelegd om een betere afwatering van een laagte te verkrijgen. Eenige duikers werden dieper gelegd met het oog op dieper grondontwatering. De toegangswegen, uit- en overwegen der lande rijen werden goed onderhouden en hier en daar met steenpuin en sintels verhard. De hooiweiden werden bemest met 49200 K.G. superfosfaat, 10200 K.G. Thomas slakkenmeel, 5400 K.G. 20 kalizout en 30000 K.G. kluitkalk. Deze kunstmeststoffen werden op de volgende per- ceelen aangewend cn als volgt verdeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 20