O Bijlage M. 2 staande tegenover elke aanvraag, waar kans is op meerdere deelneming. Ook de transformatorencapaciteit onderging eenige uitbreiding, en wel in de zuil Boompjeswal en de zuil van Tilstraat, waar transformatoren van 60 K. V. A. werden vervangen door S5 K. V. A., één door uitwis seling verkregen en één uit de reserve, zoodat de totale capaciteit toenam met 25 K. V. A. Reeds in liet vorige verslag werd gewezen op de noodzakelijkheid van uitbreiding in de binnenstad, doch bij gebrek aan een geschikte plaats werd voorloopig op de boven omschreven wijze in het tekort voorzien, hoewel deze oplossing in geenen deele de ideale mag worden ge noemd, en het oog voortdurend gericht moet zijn op meer afdoende voorziening. Dat bij regelmatige, zij het ook geringe, uitbreiding van het net, ook het aantal aansluitingen moet toenemen, althans bij de hier gevolgde methode, is begrijpelijk. Toch heeft deze vermeerdering niet alleen op de nieuw gelegde kabels plaats, doch ook komen nog regelmatig aanvragen binnen van andere gedeelten der stad. De vermeerdering van het aantal aansluitingen bedroeg dit jaar 246 of ongeveer 17%, terwijl de aansluitwaarde steeg met ruim 160 K. W. of 9,5%. Opmerkelijk is, dat het aantal abonnements-installaties niet evenredig toenam, wat waarschijnlijk daaraan moet worden toegeschreven, dat de aanlegkosten dei- installaties belangrijk lager zijn dan voorheen en er daarom meerdere geneigdheid bestaat om de installatie in eigendom te hebben. De toeneming van deze instal laties bedroeg 40 stuks of §,6 Bijlage M. 3 Het aantal motoren steeg met 2S en een capaciteit van 58 P. K. Dat bij een gestadige uitbreiding als boven omschreven de stroomverkoop een ongunstig beeld te zien geeft, doet vermoeden dat de algemeene malaise ook hierin wordt teruggevonden. De stroomverkoop toch toont een vermindering bij het vorige jaar van ruim 71000 K. W. U. of ruim 9%. Het stroomverbruik voor licht nam evenwel toe met ruim 67000 K. W. U. of 20 terwijl ook voor kracht een toeneming merkbaar is en wel met 2000 K. W. U. Hieruit volgt dat de vermindering moet worden ge zocht in het verbruik voor licht en kracht of wel in de industrie. Deze vermindering bedraagt ongeveer 14G000 K. W. U. of 35%, welke vermindering veroor zaakt werd door één grootverbruiker die over het afgeloopen jaar ruim 176000 K. W. U. minder afnam dan over het jaar daarvoor. Hieruit volgt tevens, dat, waar de vermindering voor licht en kracht slechts 140000 K. W. U. bedraagt en de vermindering van bovengenoemden grootverbruiker 176000 K. W. U., er voor de rest van de grootverbruikers een vermeer dering is waar te nemen, wat hoopvol stemt. Er be staat dus geen reden tot teleurstelling, vooral niet wanneer de finantieele uitkomst aan een beschouwing wordt onderworpen, waartoe wij verwijzen naar de verlies- en winstrekening welke gunstig is. Storingen in het plaatselijk net kwamen niet voor, tenminste niet die welke stroomlevering voor cenig perceel verhinderde. Enkele fouten, ontstaan aan on- gepantserden kabel, konden tijdig worden hersteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 206