Bijlage L. 50 Per 100 M3 water werd dit jaar verbruikt S4.55 KG. kolen en 0,133 HL. cokes. Beide machines werden afwisselend gebruikt. Op 258 dagen werd in totaal SOO'/o uur met beide machines tegelijk naar de stad gepompt. Üe vergrooting van de pompcapaciteit bleek ook dit jaar wederom dringend noodig' te zijn. De centrifugaalpompen bleven goed voldoen en kon voldoende water op het filter gehouden worden. Tegen 6921 uur pompen naar de stad werd 7401 uur op de filters gepompt. Hieronder is begrepen 1280' uur, gedurende welke alleen op de filters werd gepompt. Dit was noodig om voldoende voorraad te houden. Gemiddeld werd per dag gepompt 20 uur en bijna 17 min. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken der ketels belast. Aan de machines had alleen het noodigste onder houd plaats. Aan de N. V. Machinefabriek „Jaffa" v/h Louis Smulders Co te Utrecht werd opgedragen het leveren en stellen van 2 centrifugaal pompen met een capaciteit van 150 M3 per uur en een manometrische opvoer- hoogte van 65 M. direct gekoppeld aan een electro motor, vacuumketel met zuigleidingen, persleidingen, afsluiters, manometer en vacuummeter, en een ijzeren vloer in het machinegebouw, vacuumpompen, direct gekoppeld aan een electromotor, schakelkastbatterij benevens de benoodigde electrische geleidingen voor de som van f 16395.—. Met de montage kon nog niet worden aangevangen. Bijlage L. 51 Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden en op tijd schoongemaakt en van versch zand voorzien. Evenals vorige jaren werd zooveel mogelijk filter No 1 gebruikt. De putten gaven geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. De pompbuizen in de 3 oude putten werden schoongemaakt, aangezien deze inwendig door een dikke sliblaag vernauwd waren. Zoo mogelijk zal de geheele pompleiding voor het inwerking stellen der nieuwe pompen schoongemaakt worden. Bij stil zetten der pompen steeg het water in de putten vrijwel direct, evenals vorig jaar, ruim 80 cM. Ter vervanging van de bestaande open filterinrichting werd aan het Technisch Bureau „Gelria" in den Haag opgedragen de levering van een gesloten filterinrichting bestaande uit 3 ketels elk met een capaciteit van 75 M3 per uur, met de benoodigde pijpleidingen en afsluiters voor de som van f 15450.—. Met de montage kon nog niet worden aangevangen. Terrein. Het oude terrein werd in goeden staat gehouden. Aan de overzijde van den Weg naar Vierakker werd door de gemeente een terrein afgestaan voor den bouw van het nieuwe machine- en het filtergebouw. Dit terrein werd opgehoogd zoodanig, dat het watervrij werd. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. In den loop

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 196