Bijlage L. 14 VI. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte alles goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat, behoudens de ook dit jaar weer door het Stoomwezen gemaakte opmerking over het op enkele plaatsen invreten der platen. De door Gebrs. Stork Co. geleverde Wilton vuren blijven slecht voldoen en is bij eenige groote afname het stoomhouden moeilijk. De firma Doorgeest bleef belast met het schoon houden der ketels. VIII. Electrisclie inrichting. De draaistroommotor blijft goed voldoen, en wordt geregeld gebruikt. Teneinde de stoommachine intact te houden wordt deze gewoonlijk des Zaterdags gebruikt om de battei ij te laden, terwijl tijdeus het kolenlossen, wanneer tegelijkertijd cokesgas gemaakt wordt, beiden dienst doen. De motor, de stoommachine, alsmede de beide dynamo's en de batterij verkeeren in goeden staat. Dit jaar werd geen gebruik meer gemaakt van de diensten van het Bureau voor Werktuigkundige en Electrotechnische Adviezen in den Haag. Bijlage L. 15 IX. Sult'aatfabriek. Verlies aan ammoniakwater of ammoniak kon niet worden aangetoond. De toestellen verkeeren in goeden staat met uitzondering van die, waarin de ammoniak uit het gaswater wordt gedreven. Deze naderen lang zamerhand hun leeftijdsgrens en zullen binnen enkele jaren door nieuwe vervangen moeten worden. In den afvoer der gassen kwam geen verandering, slechts enkele verstoppingen kwamen hierin voor. Eene herstelling aan de beide reservoirs, welke af wisselend gebruikt worden, is binnenkort te voorzien. De centrifuge blijft goed voldoen. X. Waterleiding. Hierin kwam geen verandering. Met het vernieuwen van de isolatie van het reservoir en van de stijgbuis werd gewacht op gunstiger tijden. XI Ruizenleiding. In verband met het vernieuwen der bestratingen in de Korte Hofstraat en de Bornhovestraat werden de hoofdbuis zoowel als de aansluitingen nagezien en deze laatste voorzooverre noodig vernieuwd. Om dezelfde redenen werd in het Hoogestraatje de bestaande 2" leiding vervangen door een 4" en in de Kruisstraat de bestaande 2" en l'/o" leiding eveneens. Ten behoeve van den bouw van een blok woningen aan den Buitensingel werd daar 153 M 3" en 2" ver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 178