Bijlage L. 12 la. Terrein en Haven. Het terrein werd goed onderhouden. I)e afrastering werd zooveel mogelijk in orde gehou den. Het talud van den havenmond bleef m goeden staat. Uitbaggeren van den haven behoefde niet plaats te hebben. II. Gashouders. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De ge deelten van gashouders No. 1 en 2, welke het vorige jaar geen beurt hadden gehad, werden dit jaar over- geverfd. Met het ververschen van het water werd geregeld door gegaan. Naphtalineverstoppingen hadden niet plaats. Het waterverlies in den watertand van gashouder No. 3 bleef constant. Het lek is nog niet ontdekt kunnen worden III. Ovens. Geen der ovens werd dit jaar nieuwingebouwd, en bepaalde het onderhoud zich tot het in orde maken van de generatoren en het dicht houden van scheuren. Door het geringe gebruik, dat dit jaar van Duitsche kolen werd gemaakt, gaf de slakvorming in de gene ratoren geen reden tot opmerkingen. Eén retort van oven No. 7 moest dicht gemaakt worden, aangezien deze niet meer te herstellen viel. Bijlage L. 13 Op 31 December waren beschikbaar 7 ovens met 62 retorten. Op dien datum hadden 1 1747 vuurdagen 2 1358 3 628 4 716 5 1511 6 7 1475 IV. Cokesgasinrichting. Deze verkeert in goeden staat, doch behoeft de man tel van den generator eenig herstel. De blowers wer den afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. De herstelling van enkele stangen van afsluiters vond dit jaar nog niet plaats. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie en zuiveringstoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. Ook in dit jaar werd de houten vulling van Kircham No. 1 nog niet vernieuwd, die in No. 2 blijft uitstekend werken. De toestellen verkeeren overigens in goeden staat. Het gas kou steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. ff

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 177