Bijlage K. 6 6. Beeldhouwwerk, fragment, van kalksteen, hoogte 115 c.M., vermoedelijk laatste helft 15c eenw. Het fragment bestaat uit twee (vrouwen?) figuren, die achter elkaar geplaatst zijn, de hoofden ontbreken tot de schouders, de handen eveneens. Te oordeelen naar het costuum en de plooien daarvan,die echter zeer zijn afgesleten, zou men het beeldhouwwerk omstreeks het midden of, wat waarschijnlijker is voor provinciaal werk, in de laatste helft der 15e eeuw kunnen dateeren. Aangezien de achterste vrouw grooter is dan de voorste en deze beschermend in de armen schijnt te houden, is wellicht een heilige met donatrice afgebeeld. De rechter zijde van de figuren is beter afgewerkt dan de linker, het beeld zou dus aan den eeiien kant tegen een muur gestaan kunnen hebben; daartegen zou evenwel aan te voeren zijn, dat juist de rechter arm van de achterste figuur en de plooien naar vóór ter linker zijde met zorg zijn behandeld. Het beeldhouwwerk, dat tot nu toe van de kerk te Zutphen gevonden is, bepaalt zich tot betrekkelijk kleine sculpturen van altaren of grafteekenen, dit beeld zou in zijn geheel bijna levensgroot zijn geweest. Het fragment werd in Maart 1922 te Vorden op 1 50 M. diepte in den grond gevonden bij graafwerk voor het ver bouwen van het huis van den Heer B. Wickart, gelegen op eenige meters afstand van de noordzijde der kerk. Einde October werd het aangekocht door de Museum-Commissie en naar het Museum getransporteerd. TOPOGRAFISCHE ATLAS. 7. 10 Scpiateekeningen in een boekje, door H. Spies, omstr. 1834. Berkelruïne (1, 4, 7, 8 achterzijde). Stadsmuur bij de Hagepoort (2). Bijlage K. 7 Overblijfselen van het Yzendoornklooster (3). Drogenapstoren (5». Berkel (6). Oude Nieuwstadspoort (9). Blanketoren (10) Ontvangen door bemiddeling van het Gemeente Bestuur te Zutphen van het Rijksarchief te Arnhem. 8. Harreveld, boerderij Saksisch type met „los huus", foto grafie van 1921 De voorwand met herstellingen is in vakwerkbouw met vullingen van teenen waarover leem opgetrokken en met blauwsel gekleurd. Overgeplaatst naar het Openluchtmuseum te Arnhem in 1922. Ten geschenke ontvangen van Mr. W. P. A. Smit te Arnhem. ZEDEN EN GEWOONTEN. 9. Kan, met geknepen voet, met sterksprekend profiel, bruin verglaasd; hoogte 20 c.M omvang 34 c.M., middellijn hals 7 cM, late Middeleeuwen of Renaissance. Bij graafwerk gevonden in de Kattenhavenstraat, 1922. Ontvangen van het Bureau van Gemeentewerken. 10. Plan van het oefenterrein van het korps der Pontonniers te Zutphen, midden 19e eeuw. Overgetrokken naar een kaart" door welwillende mede werking van den Heer C. A. Hartrnans,kapt. der Pontonniers te Dordrecht. 11. Vaandel en 2 bekers van het Scherpschutters College Neer loods Koning. Het vaandel bekroond door een vergulden, houten konings kroon, is van blauwe zijde, afgewerkt met zilveren kwasten en franje; liet opschrift met de hand geborduurd in goud-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 169