Bijlage J. 2 Onvoorwaardelijk werden bevorderd van delenaar de 2de klasse D. W. Brilman te Bathmen, J. W. Brummelman te Almen, T. J. Burgers te Spankeren, R. E. Elzebroek te Spankeren, R. Enneman te Bathmen, W. Qroenewoud te Wortli-Rlieden, H. H. Jolink te Hummelo, E. C. A. de Jonge te Apeldoorn, H. Klein Winkel te Hengelo, H. Makkink te Warnsveld, ;H. W. Menkveld te Hengelo, H. Muller te Doetinchem, H. C. Roeterdink te Oorssel, A. Smeenk te Gorssel, J. W. Wentink te Bar- cliem en A. Willemsen te Wilp. Voorwaardelijk werden bevorderdM. J. E. Kluin te Assel, O. M. J. Kobus te Terwolde en W. van Gurp te Wilp. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Het mondeling eindexamen werd op 29 Maart afge nomen. Het einddiploma werd uitgereikt aan A. Blikman te Almen, A. J. ten Bokkel te Barchem, G. Brilman te Bathmen, P. van den Brink te Ellecom, D. Gersen te Hummelo, G. J. de Groot te Harfsen, H. G. Groot Dengerink te Laren, C. Harmsen te Leesten, A. Hooger- brugge te Huissen, H. H. Klaassen te Warnsveld, D. Kooistra te Warga, A. Lutje Willink te Nettelhorst, D. Meylink te W«arken, H. van der Oort te Windesheim, J. Oosterink te Zelhem, W. Pelgrim te Harfsen, A. J. Rietman te Hengelo, J. H. Semmelink te Laren, J. W. Schoonman te Brummen, G. R. Smit te Loenen, D. Walgemoed te Hengelo, D. Walgenioed te Voorst, W. J. Wensink te Eerbeek en H. A. van Zeijts te Eefde. Een leerling werd afgewezen. Bijlage J. 3 De diploma's werden uitgereikt door den secretaris der commissie van toezicht in tegenwoordigheid van eenige leden dier commissie en vele belangstellenden. Van de ouders der leerlingen in de eerste klasse zijn 18 landbouwer, 1 stationschef, 1 predikant en 2 zonder beroep. Van de 47 leerlingen waren 3 gehuisvest bij inwoners, de overigen reisden dagelijks per spoor, tram of rijwiel heen en terug. De 24 gediplomeerden gaan alle in het bedrijf van hun ouders. Van het betalen van schoolgeld waren 3 leerlingen vrijgesteld bovendien genoten zij een toelage. Twee hunner ontvingen uit 's Rijks middelen de benoodigde boeken. Van den ijver en de toewijding van directeur en leeraren kan de commissie met waardeering melding maken. De leerlingen der eerste klasse maakten een excursie naar Laren, waar een paar bedrijven werden bezocht, en in de omgeving van Zutphen ter bezichtiging van een paar kweekerijen. Deze leerlingen komen in groe pen in den loop van den zomer een paar dagen terug tot het verrichten van verschillende werkzaamheden in den schooltuin. De leerlingen der tweede klasse brachten een bezoek aan de Coöperatieve Zuivelfabriek en een paar model stallen te Eefde, aan de gasfabriek te Zutphen, verschil lende veebedrijven te Brummen, het Rijkslandbouw proefstation voor Veevoederonderzoek, het Instituut voor Landbouwwerktuigen en Gebouwen, den tuin,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 164