Bijlage I. 6 Onder leiding van de Directrice en de betrokken Leeraressen werden bezichtigd door de leerlingen der 3de klasse Hulp in de huis houding en die der 3de klasse Dienstboden de Room boterfabriek te Eefde, de Kaasmakerij van Van Vuren te Brummen, en de Zeepfabriek van de Haas Brero te Apeldoorn door de leerlingen van den cursus Opleiding voor de acte Nq de Spinnerij van de Monchy te Hengelo (O door de leerlingen 3de klasse Hulp in de huishou ding, Dienstboden en Costuumnaaien Maison Hirsch en de Bijenkorf te Amsterdam. Van 1 Mei af is de „Naaischool" te Gorssel eene afdeeling onzer school. Deze instelling heeft haar eigen bestuurde school staat onder de leiding en Directie van de Directrice onzer school. Door het bestuur van eene dergelijke school te Apeldoorn en dat van eene te Lochem werd aan den Alinister aangevraagd eveneens als afdeeling van onze school te worden opgenomen. Hierop was echter nog geen beslissing genomen. II. Ambachtsschool. DirecteurJ. Km ijs Voorberge. Onderwijzend personeel I". Hartsuiker, Leeraar in timmeren en vakteekenen. H. J. Leferink, R. Renssen, schilderen, vakteekenen en handteekenen. G. Rubingh bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde. Bijlage I. 7 Tj. Koopmans, Leeraar smeden, bankwerken en vak teekenen. W. Paalman, in metselen en vakteekenen. J. Buys, in meubelmaken, boetseeren en vakteekenen. H. j. Klooster, in rekenen, meetkunde en Ne- derlandsche taal. M J. de Bruin, in electrotechniek en vaktee kenen. W. Balvers, in behangen en stoffeeren. H. Dijkjans, (tijdelijk) in schilderen en hand teekenen. E. Tielenius Kruythof, Leeraar in Eerste hulp bij onge vallen. Concierge W. Croese. De leeraar E. V is werd in gelijke betrekking benoemd aan de ambachtsschool te Deventer en op verzoek eervol ontslag verleend. In diens plaats werd de heer H. J. Klooster benoemd. De leeraar M. J. de Brui n behaalde dit jaar de Nijvcrheidsacte Nv en verkreeg daarmede de volledige bevoegdheid. De leeraar H. J. Lef er i n k verkreeg de wettelijke be- voedheid voor leeraar in de practijk van het timmeren. Na het met goed gevolg doorloopen van den vol- ledigen cursus werden ontslagen met diploma voor smeden-bankwerken, 9 leerlingen. timmeren, 6 meubelmaken, 5 metselen, 2 electricien, 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 158