Bijlage 1. 2 Door Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd op 28 Februari de school officieel geopend in tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin en Leden van Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland, den Burgemeester, de Wethouders en Leden van den Raad der Gemeente Zutphen, de Besturen der omliggende Gemeenten, het Rijksschooltoezicht, de Commissie's van Toezicht op het Lager, Middelbaar- en Gymnasiaal Onderwijs, de Hoofden van Onderwijsinrichtingen, Ouders van leer lingen en belangstellenden. Den volgenden dag werd de school voor belangstellenden ter bezichtiging ge steld en werd daarvan door meer dan 1500 personen, zoowel uit de Gemeente als van elders, gebruik gemaakt. Het gebouw voldoet in alle opzichten aan de eischen van het onderwijs; nu een en ander in één gebouw is ondergebracht, komt het onderwijs beter tot zijn recht, dan voor dien, toen het onderwijs in twee in verschillende wijken van de stad gelegen en voor scholen minder geschikte gebouwen gegeven werd. Het aantal leerlingen, dat zich voor toelating tot de school aanmeldt, neemt geregeld toe; ook voor de afzonderlijke cursussen blijft de belangstelling toe nemend. Voor de ambachtsschool melden zich ieder jaar meer leerlingen aan dan met het oog op de ruimte en het aantal leerkrachten toegelaten kunnen worden. Ons voornemen om deze school door het aanbouwen van twee lokalen de noodige uitbreiding te geven, kon nog niet tot uitvoering komen aangezien het Rijk nog geen gelden beschikbaar kon stellen voor rente Bijlage I 3 en aflossing van het voor die uitbreiding benoodigd kapitaal, alhoewel het uibreidingsplan zelve bereids door Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurd werd. Thans worden weder pogingen aangewend om in deze eene gunstige beschikking van de Regeering te verkrijgen. I. Vakschool voor Meisjes. Het personeel der Vakschool bestaat uit: Mej. P. Offerhaus, Directrice, leerares in teekencn. Onderwijzend personeel. Mej. J. J. Kroeze, leerares in teekenen, kunstgeschie denis en costuumkunde. Mej. C. E. Kempf, leerares in patroonleekencn en costuumnaaien. Mej. H. Klugkist, Mej. N. Hoft, Mej. J. M. de Sterke. Mej. W. L. J. Tacke, linnennaaien. Mej. H. J. F. Mekking, Mej. D. Wahl, werken. Mej. C. E. Baerents, Mej. R. S. van de Vijver, Mej.A. R.W.A.Mentink, Mej. 1. M. van der Worp, en huishoudkunde. Mej. S. M. van der Kop, Mej. E. Tideman, idem. in patroonteekenen en in fraaie handwerken, in fraaie en nuttige hand- in nuttige handwerken, idem in koken, voedingsleer in koken en voedingsleer, in waschbehandeling. 19

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 156