Bijlage E 10 Het Hoofd meent, dat voor vele min of meer achter lijke leerlingen, die daardoor op geen „Burger-Avond- schooi" toegelaten kunnen worden Vervolg-herhalings- onderwijs zeer noodig is. Het moest door Mevrouwen en door „bazen" veel meer aangemoedigd worden. Vervolgcursus in de R. K. Jongensschool. Deze cur sus duurt van 1 Oct. tot uit0. Maart. In het begin van het jaar telde de eerste klasse 13 j. aan het einde waren er 9 in de 2e klasse. Sch ooigebouwen School A. In den toestand van het gebouw voor school A is nog geen verandering gekomen. Voor gymnastiek werd gebruik gemaakt van een binnenplaatsje en van de gang, verder 1 uur per week van het gym nastieklokaal op het Broederenkerkplein en 1 uur&per week van de Boterhal. „In de gang" kan "iet meer door de grootereklassen. De speelplaats is onvoldoende. Vele lokalen zijn te donker en er is veel last van straatrumoer. Bij absentie van personeel ondervindt men veel moeilijk heden; combineeren van klassen gaat niet. Door de vergrooting van het aantal leerlingen per klasse was een verplaatsen of wegnemen van enkele tusschenschotfen noodig, wat met geringe kosten kou gebeuren. School B. Zie bij het hoofdstuk: „Het Onder wijs het rapport over de binnenplaats. De toestand Bijlage E. 11 der schoollokalen is uitstekend. Aan de omgeving der school is echter nog veel te verbeteren. Het ontbreken van een hek aan de Vischpoortgracht bestendigt den gevaarlijken toestand aldaar, terwijl door het onbestraat zijn van den Tadamasingel de school bij regenachtig weer zeer vuil wordt. In de beneden verdieping zijn enkele waterclosets geplaatst. School C. Voor enkele schoollokalen zijn verbeteringen aangevraagd, doch tot dusverre zijn die nog niet tot stand gekomen. Van deze school wordt buiten den schooltijd geen gebruik gemaakt voor het geven van godsdienstonderwijs. School D. De toestand der schoollokalen is voldoende. Er werden geen verbeteringen aangebracht. Op Zon dag worden enkele lokalen door een Zondagsschool gebruikt. Deze school wordt ook gebruikt voor de Rijksnormaallessen. Het gebouw heeft 8 lokalen. School E. De schoollokalen verkeeren in uitnemenden toestand. In twee er van zijn dit jaar nieuwe vloeren gelegd. De beide voorste lokalen ondervinden veel hinder van het straatrumoer der Polsbroek. Sedert de Begrafenisvereeniging tegenover de deur der school is gevestigd, is de overbrugging der Berkel dubbel wen- schelijk. De vereeniging voor Evangelisatie heeft 4 lokalen in gebruik voor haar Zondagsschool, waarvan het Hoofd dezer school veel last ondervindt. Er is herhaaldelijk wat vernield of verontreinigd. Voor lokaal 5 werd een grootere kachel aangeschaft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 134