Bijlage E. 8 we geen klachten. De toestand van het onderwijs in de verschillende leervakken is bevredigend. School I. Aan deze school geeft de toestand van het onderwijs in de verschillende leervakken geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. De nieuwe regeling ging in den 27slen April 1922. Chr. School voor M.U.L.O. Omtrent den toestand van het onderwijs aan deze school kan het Hoofd alleen verklaren, dat het geregeld voortschrijdend gegeven werd, zonder onderbreking. Verder verwijst hij gaarne naar het schooltoezicht. De distributie van leerlingen over de verschillende O. Lag. Scholen bezorgde deze school 20 nieuwe leer lingen. Meer konden er niet geplaatst worden, zoodat sommige ouders moesten worden teleurgesteld. Chr. School voor L.O. De toestand van het onder wijs aan deze school geeft geen aanleiding tot bijzon dere opmerkingen. R. Rath. Jongensschool. De toestand van het onder wijs aan deze school is zeer goed. Nog altijd wordt er betreurd, dat het onderwijs in de Fransche taal in de lagere klassen moest stopgezet worden. R. Rath. Meisjesschool. (St. Annaschool). Het on derwijs in de verschillende vakken wordt gegeven volgens het leerplan. De leergang van het meerendeel der vakken is concentrisch. Ter oorzake der Lag. On- Bijlage E. 9 derwijswet 1920 wordt het Fransch in het 4e, 5e en 6e leerjaar niet meer onderwezen. Vervolgcursus in school F. Met ingang van 1 Oct. 1922 worden ook meisjes tot dezen cursus toegelaten. Deze krijgen gedurende 3 uren per week handwerk- onderwijs en gedurende de 5 overige uren hetzelfde onderwijs als de jongens. De cursus duurt van 1 Oct. t/m 31 Maart. Er wordt les gegeven op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 6-8 uur. Klasse I 2 jongens en 15 meisjes; klasse II4 jongens. De aanleg van 'n schooltuin bij school F zou 't onderwijs in Landbouwkunde en Natuurkennis zeer ten goede komen. Vervolgcursus in school De cursus, die vroeger alleen toegankelijk was voor meisjes, kan nu ook jon gens aannemen. Leerplan en lesrooster zijn daarmee in overeenstemming gebracht. Aardrijkskunde en na tuurkennis zijn als nieuwe vakken opgenomen. De cursus duurt van 1 Oct. tot 1 April. De lesuren zijn op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 5-7 uur. In Januari '22 telde: KI. I 23 m., KI. II 24 m. in Jan. '23 KI. I 26 m., KI. II 21 m. Vervolgcursus in de Chr. Sch. voor L.O. Deze cur sus duurt van 1 Oct. t/m 31 Maart. Er wordt les ge geven op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag voor de meisjes van 5—7 en voor de jongens van 6—8 uur. Er zijn 11 ongens en 9 meisjes. De cursus heeft één klasse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 133