t<s£> Bijlage D. 54 gen onderricht in koken, waschbehandeling en strijken. Het nieuwe schoolgebouw op het Viscli- poortplein werd na de Kerstvacantie geheel in gebruik genomen. Voor verdere bijzon derheden moge de Commissie verwijzen naar het jaarverslag van het Bestuur der School. VII. Ambachtsschool. Bestuur. Het bestuur is het zelfde als dat van de Vakschool voor Meisjes. Personeel. Het onderwijzend personeel bestond uit J Kruijs Voorberge, Directeur en de leeraren F. Hartsuiker, J. Lefering, R. Rensen, O. Rubingh, Tj. Koopmans, W. Paalman, J. Buijs, H. J. Klooster, M. J. de Bruin, W.Balvers, H. Dijkjans en de arts E. Tielenius Kruijthoff. Onderwijs. Het onderwijs omvat dezelfde vakken als het vorig jaar. Leerlingen. Wegens plaatsgebrek en onvoldoend aan tal leeraren konden dit jaar weder een 40- tal leerlingen niet geplaatst worden. Het aantal leerlingen bedroeg op het einde van het jaar 148, afkomstig uit Zutphen en omliggende plaatsen. Opgeleid werden voor timmeren 40 leerlingen, meubelmaken 12 smeden en bank werken 45 schilderen13 n metselen12 Bijlage D. 55 Bestuur. Personeel. electriciën13 leerlingen. behangen en stoffeeren 13 Voor verdere bijzonderheden zij verwezen naar het jaarverslag van het Bestuur. VIII. Christelijk Lyceum (afd. H.B.S.) Het dagelijksch Bestuur was samengesteld als volgt H. Mulderije, Voorzitter. H. van Zeben Dzn, Penningmeester. E. C. U. Baron Calcoen. A. de Zeeuw. J. C. Wijers. G. Frederiks. Het personeel aan de inrichting verbonden, was op 31 December 1922, als volgt: Namen der leeraren. Vakken van onderwijs. Getal lesuren per week Dr. J. Gunnink Ds C. J. van Paassen Ds. P. M. de Jong Ds J. Waterink Mej C. H. E. Haspels Vacature J. P. Donk W. C. van Geel J. W. Happé S. Dijkman Mr. Th. Dijstra Geschiedenis Bijb. Gesch. Bijb. Gesch. Kerkgesch. Lat. en Grieksch Lat. en Grieksch Wiskunde Natuur-, Werkt k. en Kosm. Scheikunde Nat. Hist, en Wiskunde' Staatsinrichting 12 4 4 4 15 14 23 16 10 23 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 127