Z<n& Bijlage D. 52 Voor stenografie, machineschrijven en Fransch meldden zich geen leerlingen aan. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders werden 8 mannelijke en 3 vrouwelijke leer lingen vrijgesteld van betaling van schoolgeld, terwijl 5 mannelijke en 2 vrouwelijke leerlingen werden toegelaten tegen betaling van half schoolgeld. Gebouw. De verbeteringen aangebracht aan het ge bouw van de Handelsschool kwamen ook de Handelsavondschool ten goede. De ingang in de nauwe Lombardsteeg en de slechte gasverlichting blijven als bezwaren bestaan. De banken in sommige lokalen zijn voor de groote leerlingen, die de handelsavond school bezoeken, te klein. Een geleidelijke vervanging van de oude ongeschikte banken door nieuwe zou zeker aanbeveling verdienen. Leermiddelen. De leermiddelen van de Handelsschool worden tevens gebruikt voor de Handels avondschool. Aangeschaft zijn 12 stuks examenopgaven voorjaar 1920 en najaar 1921. VI. Vakschool voor Meisjes. Bestuur. Het bestuur, waarin geen wijziging kwam, was samengesteld als volgt B- J. Haitsma Muiier, Voorzitter. D. Molenaar, Onder-Voorzitter. P. van de Velde, Secretaris-Penningmeester. G. L. Maaldrink, G. J. Kobus, Bijlage D. 53 H. Niemeijer, Mr. H. H. Everts, te Twello. Mr. A. J. Baron van Nagell, te Lochem. J. Groeneveld, als lid van den Raad. Mej. T. de Wiljes, Mej. A. A. Labrijn, Mevr. H. de Kant—Ruitenschild. Mevr. A. Volkersz—van Vloten. Personeel. Het onderwijzend personeel bestond uit Mej. P. Offerhaus, Directrice Leeraressen de dames: J. J. Kroeze, C. E. Kempf, A. Mekking, N. Hoft, J. M. de Sterke, D. J. Wahl, W. L. J. Tacke, A. M. J. Engelhart, E. Tideman, S. M. van der Kop, A. W. Cats, H. Klugkist, 1. M. van der Worp, R. van de Vijver, C. E. Baerents, A. Mentink. Leeraar in Natuur- en Scheikunde de lieer H. W. A Behrens. Onderwijs. Aan de leerlingen van den cursus „Oplei ding tot Huishoudster' werd van October af ook onderricht, gegeven in Natuur- en Scheikunde. Dit jaar werd voor het eerst een avondcursus „Fijne keuken" gegeven. Overigens omvat het onderwijs dezelfde vakken als het vorig jaar. Leerlingen. Op 31 December waren voor volledige opleiding ingeschreven 130 leerlingen, en voor de verschillende cursussen 146 leerlingen. De leerlingen der herhalingsschool ontvin-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 126