1% lib Bijlage D. 40 van 1923 hun pensioenstortingen zelf moe ten dragen. Programma. Ten einde het aanschaffen van nieuwe machines te vermijden, werd de 4e klasse voor het machineschrijven wederom in 3 groepen gesplitst. Gebouw. In de Raadsvergadering van 3 April 1922 werd besloten eenige verbeteringen in het gebouw der Handelsschool aan te brengen. De privaten werden ingericht voor water spoeling. Op de bovenverdieping werd een waschgelegenheid aangebracht. Het natuur- kundelokaal werd van een extra lichtraam voorzien. De directeurskamer werd behangen. Twee lokaaltjes van de vroegere school A werden vereenigd tot één lokaal, dat voor zien werd van podium en bordstelling en nu als aardrijkskundelokaal dienst doet. Aan de zijde van het Oudewand werd een naam bord aangebracht. Hoewel dankbaar voor deze verbeteringen is de Commissie nog niet voldaan. Het ge bouw moet noodig eens opgeschilderd wor den. Eenige schotten tusschen de klassen staan al eenige jaren in de grondverf. De banken in sommige lokalen moeten dringend vernieuwd worden, daar ze te klein zijn voor de groote leerlingen. De ingang in de nauwe Lombardsteeg levert nog steeds moei lijkheden op bij het aangaan en uitgaan der school. De lokaliteit voor den concierge, die Bijlage D. 41 niet aan de school woont, moet onvoldoende geacht worden. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd dit jaar wederom uitgebreid. Natuurwetenschappen en Warenkennis. 1 Waterontledingsapparaat, 1 Waterbad, 1 Koolzuurcylinder, 1 Inductieklos met toebehooren, De volgende technologische verzamelin gen Ijzer, Papier, Wol, Aardappel, Vetindustrie. De volgende biologische praeparaten De honingbij, De meikever, Nuttige insecten, De zijderups, Prof. O. v. Iterson Vezelstoffen De chemicaliën en het glaswerk werden aangevuld, terwijl eenige oude toestellen werden hersteld. Aardrijkskunde. R. Bos en J. Huizinga. Blinde kaarten van Zuid-Holland, Zeeland, Limburg en Utrecht. 24 projectieplaatjes van een Rijnreis. 24 den Harz. 48 Zwitserland.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 120