m 36 lijke leerlingen, terwijl 3 vrouwelijke en 3 mannelijke leerlingen werden afgewezen. De namen der geslaagden zijn: H de Bruijn, Ada Hendriks, H. Hovestreijdt, D. A. Jansen, J. A. Mouwen, H. M. de Nooij, C. F. van Oosterliout, Nelly Plieger, Chr. H. van Rheede, J. Rietberg, Marie Ba. Ha. Romeijn, D. J. Scholten, B. J. Schoneveld G. J. Schurink, L. Wijers. Van de vrouwelijke geslaagden is 1 geplaatst op het kantoor van Gemeente werken, 1 op een handelskantoor, 1 in een winkel, terwijl van de mannelijke geslaagden 2 geplaatst zijn op de Hoogere Handels school te Zutphen, 1 op de Hoogere Handelsschool te Deventer, 1 is thuis in de zaak gekomen, 4 zijn op handelskantoren geplaatst, 1 is geplaatst op het kantoor van een advo- Bijlage D. 37 I is voorloopig werkzaam in de Openbare Leeszaal, terwijl 2 nog geen betrekking gevonden hebben. II van deze leerlingen volgen de lessen in de 5e klasse van de Gemeentelijke Handels avondschool „Mercurius," waar ze zich voor de Mercurius-diploma's bekwamen. Bij den aanvang van den nieuwen cursus keerden alle bevorderden op 3 na terug. Twee mannelijke leerlingen bevorderd naar de 3e klasse kwamen thuis in de zaak, het geen ook het geval was met één mannelijke leerling bevorderd naar klasse 4. Van de niet bevorderden keerden 6 manne lijke en 10 vrouwelijke leerlingen tot de school terug. Van de leerlingen, die afgewezen wer den voor het eindexamen kwamen 3 vrouwe lijke en 2 mannelijke terug. Het toelatingsexamen werd gehouden op 13 en 14 Juli 1922. De volgende tabel geeft een overzicht van de leerlingen, die toegelaten werden Mannelijke leerlingen Vrouwelijke leerlingen Klasse. Candi- daten Toegelaten Afge wezen. Candi- daten Toegelaten Afge wezen zonder examen na examen zonder examen na examen I II 2 15 2 9 2 4 4 2 4 2 Totaal 17 11 2 4 6 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 118