Bijlage D. 34 Ambachtsschool geplaatsttwee buitenleer- lingen wegens het te verwachten hooge schoolgeld, twee wegens gebrek aan vorde ringen, en één, die op kantoor geplaatst kon worden. In diezelfde periode werden 3 vrouwe lijke leerlingen tot de school toegelaten. Eén, die te Zutphen kwam wonen en twee, die van de Ojjgelieven school A overgeplaatst werden. De uitslag der bevordering tot hoogere klassen was als volgt Mannelijke leerlingen Vrouwelijke leerlingen Klasse Aantal Be vorderd Niet be vorderd Aantal Be vorderd Niet be vorderd I 16 10 6 9 8 1 II 18 17 1 13 6 7 III 16 12 4 12 8 4 Totaal 50 39 11 34 22 12 Van de jongens kon dus 22 van de meisjes ruim 32 niet bevorderd worden. Alle leerlingen der 4e klasse namen deel aan het eindexamen, dat werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs en een Bijlage D. 35 Commissie uit vertegenwoordigers van den handel. In deze Commissie hadden zitting de heeren: J. W. H. Blaauw, D. J. Bosman, J. P. W. van Elk, J. H. Hietink, R. J. Th. Jansen, H. Niemeijer, W. J. Schillemans, J. M. Ubbens, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. Het schriftelijk gedeelte, dat de vakken Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handelsrekenen, Staathuishoud kunde, Wiskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Aardrijkskunde, Stenografie en Machineschrijven omvatte, werd gehouden van 22—30 Juni. Het door de leeraren beoordeelde werk circuleerde daarna bij de Commissie. Het mondeling onderzoek, dat de vakken Fransch, Duitsch, Engelsch, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis en Handelskennis en -recht omvatte, had plaats op 7 en 8 Juli. Voor ieder vak werd elke leerling 20 minuten geëxamineerd, terwijl een lid van de Com missie als bijzitter fungeerde. Er slaagden 3 vrouwelijke en 12 manne-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 117