7X1 Bijlage D. 26 practisch onderwijs in micros copie. 12 Technologische verzame lingen: Katoen, Jute, Vlas, Wol, Zijde, Watten, Papier, Laken, Rameh, Koffie, Maïs, en Pot- looden. Aardrijkskunde: W. Toose. Handelsaardrijks- kunde. Bibliotheek. Onder de nieuw aangeschafte boeken zijn er, die in het bijzonder voor de handels klassen bestemd zijn. In het schooljaar 1921 1922 werden in 13 zittingen aan 15 leerlingen der 1ste handelsklasse 296 boeken uitgereikt. III. Nijverheidsavondschool. De Burgeravondschool en de Gemeente lijke Teekenschool zijn door het in werking treden van de Nijverheidsonderwijswet met ingang van 1 October 1922 opgeheven en daarvoor is bovengenoemde inrichting in de plaats gekomen Eene verordening tot rege ling van het onderwijs aan deze nieuwe school werd door den Raad der Gemeente vastgesteld. Behalve dat de twee bestaande inrichtingen tot ééne zijn gecombineerd heeft nog eene wijziging in den duur van den cursus plaats gehad. De school heeft nu een vijfjarigen cursus, terwijl er aan toegevoegd zijn cur- Bijlage D. 27 sussen in het teekenen en aanverwante vak ken voor metaalbewerkers, timmerlieden, ververs, meubelmakers, typografen enz. Deze cursussen zijn ter vervanging van de Gemeentelijke Teekenschool. Op het einde van Maart 1922 waren op de Burgeravondschool 151 leerlingen aan wezig, waarvan 62 in de le, 43 in de 2e, 26 in de 3e en 20 in de 4e klasse. Op de Gemeentelijke Teekenschool waren toen 44 leerlingen, waarvan 18 timmerlieden, metselaars en meubelmakers, 9 smeden-bank werkers en 17 schilders en teekenaars. Als voorzitter van de Commissie voor het eindexamen trad de heer J li r. Ir. A. G. Beelaerts van Blokland op. Aan dat examen namen deel 20 leerlingen en aan allen kon het getuigschrift worden uitgereikt, het zijn J. A. de Blecourt, J. C. Busch, H. Dene kamp, J. Hiisken, J. W. Hendriks, G. J. Klein Nagelvoort, W. Lijftogt, H. Lintveld, J. H. Maten, J. H. Mexenaar, G. R. Sinnema, J. H. Schaffels, J. Scheephorst, G. J. Veld kamp, B. Zwiers, P. F. Vettenburg, K. Chr. Hennink, J. N. J. Philippo, B. Ilbrink en J. Wonnink. Doordat J o n k v r. C. Engelen weer een bedrag daarvoor beschikbaar stelde, konden met de som uit het legaat Dietz ook nu eenige prijzen gegeven worden als

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 113