24 Oorspronkelijk hadden zich voor de 1ste handelsklasse aangemeld 22 candidaten na melijk 16 mannelijke en 6 vrouwelijke. 1 can- didaat trok zich terug. 1 candidaat werd bij het toelatingsexamen afgewezen en 6 werden niet bevorderd tot de 4e klasse der hoogere burgerschool zoodat er ten slotte 14 werden toegelaten namelijk 9 mannelijke en 5 vrou welijke allen zonder examen. Hiervan waren 7 mannelijke en 5 vrouwelijke bevorderd tot de 4e klasse der hoogere burgerschool en 2 waren in het bezit van het einddiploma der M. H. S. Een hunner legde bij het begin van het schooljaar het vereischte herexamen in wiskunde met gunstigen uitslag af. Het aantal leerlingen, allen voor volledig onderwijs, bedroeg dus op 31 December 1922: mannelijke vrouwelijke Klasse Totaal leerlingen leerlingen I 11 5 16 II 8 2 10 T otaal 19 7 26 Hieronder zijn 15 buitenleerlingen waarvan 3 in Zutphen woonachtig. Aan 1 leerling werden de boeken en leer- Bijlage D. 25 middelen gedeeltelijk van gemeentewege verstrekt. Aan 2 leerlingen werd om gezondheids redenen vrijstelling van de lessen in lichame lijke oefening verleend. Deze bleven ongewijzigd. De omschrijving der leerstof voor het vak Wiskunde onderging een kleine wijziging; overigens werden geene veranderingen aan gebracht. De mannelijke leerlingen ontvingen afzon derlijk les in lichamelijke oefeningde vrou welijke leerlingen werden voor dit vak ge combineerd, met de vrouwelijke leerlingen van de 4e en 5e klasse der hoogere bur gerschool. Het ziekteverzuim onder leeraren en leer lingen in het begin van het jaar werkte ook hier nadeelig op het onderwijs. Hiervoor kan verwezen worden naar de mededeelingen onder dit hoofd in het ver slag der hoogere burgerschool. Leermiddelen. Van de Nederiandsche Linoleumfabriek te Krommenie werd ten geschenke ontvangen eene verzameling praeparaten en producten, die een overzicht geven van het bedrijf. Aangeschaft werd voor: Warenkennis: 600 lantaren plaatjes voor ver schillende bedrijven. 1 Zeis'smicroscoop en 12 kleiner microscopen voor het Verorde ningen. Programma. Gebouw.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 112