UT Bijlage D. 18 afzonderlijk les. Slechts 4 lessen moesien nog in de Boterhal gegeven worden. Voor de meisjes kon nog niet aan alle voorschriften van het K. B. worden voldaan; slechts met groote moeite konden nog 2 extra uren gevonden worden noodig geworden omdat liet groote aantal meisjes-combinatie van klassen onmogelijk maakte. In het geheel wer den aan de meisjes 8 uur les in dit vak gegeven. In den aanvang van het jaar was het ziekte verzuim onder leeraren en leerlingen buitengewoon groot; toch was het niet noodig tot sluiting van klassen of van de school over te gaan. Een ernstige stagnatie in den geregelden gang van het onderwijs was er echter het gevolg van. Gebouw. Met de verbetering van lokalen reecis in vroeger verslagen vermeld werd voortgegaan. De lokalen voor natuur- en scheikunde wer den van eene electrische installatie voorzien. Met den bouw van een nieuw gymnastiek lokaal werd een aanvang gemaakt; het is te verwachten dat dit bij den aanvang van het nieuwe schooljaar, zoo al niet vroeger, in gebruik zal kunnen worden genomen. Met eene herhaling van de oude klacht over het straatrumoer in de Waterstraat worde hier volstaan. Leermiddelen. Aangeschaft werd voor: Natuurkunde: 1 electriceermachine (Wims- hurst); 1 optische bank volgens Bijlage D. 19 Berghoff met bijbehoorende apparaten; 1 booglamp met weerstand. Scheikunde: 1 projectielantaren (hoofdzakelijk ten gebruike bij het onder wijs in de handelsklassen). 1 laboratoriumbalans. 6 leerlingen balansen met stellen gewichten enz. ten ge bruike bij het onderwijs in practische oefeningen (titratie). Verder werd de voorraad glaswerk aangevuld met be- noodigdheden voor de prac tische oefeningen van de leer lingen der handelsklassen. Plant- en Dierkunde: Ten geschenke werd ontvangen Aus der heimat Jahrgang 1922. Handteekenen 3 teekenmodellen. bliotheek. Gedeeltelijk door schenking, gedeeltelijk door aankoop werd de bibliotheek uitge breid met J. v. d. Vondel. Lucifer. G. holle. Met Pieter Pikmans het zeegat uit. Mr. J. v. Schevickhaven. De toren van Beukenhorst. J. Feitli. De reis om de wereld in veertig dagen. I. Heijermans. Prins Peter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 109