172 De prijzen waren lager dan in 't vorige jaar. De opbrengst en kwaliteit waren middelmatig Tengevolge van de droogte was de haver op de zandgronden ge teeld slecht. De verbouwde soorten waren Probsteijer-, Zege- en Goudenregenhaver. Erwten. De beteelde oppervlakte met erwten, die droog geoogst worden, was slechts 2 40 H.A.de opbrengst was slechts 10 H.L. Stamboonen. (Om droog te worden geoogst). De beteelde oppervlakte bedroeg 594 H.A. De opbrengst hiervan bedroeg slechts gemiddeld 12 H.L. per H.A. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 78.17 H.A., waarvan 26.50 H.A. met vroege aardappelen be- poot was. De opbrengst was over 't algemeen veel lager dan in 1920 en bedroeg 150 H.L. van de late, en 160 H.L. van de vroege soorten. De kwaliteit der aardappelen was goed. In enkele late soorten kwam veel krulziekte voor, die aanmerkelijke schade aanrichtte. De prijzen voor consumptieaardappelen varieerden van 8 10 gulden. 173 Suikerbieten. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. Mangelwortels. Dit jaar werd 35.21 H.A. met mangelwortels en veevoederbieten verbouwd. De opbrengst was op de zandgronden beneden het middelmatigeop de klei gronden iets beter. De verbouwde soorten waren roode- en gele Eiken- dorfer, golden Tanhard, jaapjespeen, groene en roodkop. Knolrapen (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 2.60 H.A.. De opbrengst was beneden het middelmatige. Ten gevolge van de droogte mislukte het als tweede gewas geteelde, geheel. Wortels of Paardenpeen. De wortels werden hier voornamelijk verbouwd voor menschelijk voedsel, vooral de lange roode; voor veevoeder echter meer de Flakkeesche- en Diepensche wortel. De opbrengst was niet meer dan middelmatig. De verbouwde oppervlakte bedroeg 5.10 H.A. Zomer- en Stoppelkr.ollen. Er werden weinig stoppelknollen verbouwd, n.l. 5 H.A. De opbrengst was slecht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 87