170 Gebrek aan drinkwater voor het vee deed zich overal voor. Het jaar 1921 kenmerkte zich als een bijzonder droog jaar met zeer lagen waterstand, zooals sedert menschen- heugenis niet is voorgekomen. Koop- en huurwaarde der Landerijen. De koopwaarde van het bouwland in deze gemeente bedroeg per H.A. ongeveer f 5000,— voor kleigrond en f 3900,— voor zandgrond; voor weiland per H.A. ongeveer f 4800,— voor kleigrond en f 3200,— voor zandgrond. De huur per H.A. bedroeg f 200,— tot f 350,— voor bouwland (klei) - 170,— - 280,— (zand) - 130,— - 200,weiland (klei) - 110,— - 170,— (zand) Wijze van bemesting. Hoofdzakelijk wordt in deze gemeente voor be mesting gebruikt stalmest, compost en beer voor bouw landen; ier en kunstmest voor enkele weilanden. Als hulpmest voor de bouwlanden en tuingronden werd gebruikt superphosphaat, patentkali, beenderenmeel, kalizouf, chilisalpeter, kalkmergel en slakkemeel. Ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijnmaaimachines, culti vators, land- en weide-eggen, ploegen, dorscli- en zaaimachines, greppelploeg. 171 Veeartsen. S. rleima n s, gemeente-veearts en plaatsvervangend districts-veearts, tevens keurmeester van vee, vleesch en visch. Mcdedccling aangaande teelt van onderstaande gewassen. Tarwe. Dit jaar werd minder tarwe verbouwd dan in 1920. De opbrengst was vrij goed. Rogge. Dit jaar werd aanmerkelijk meer rogge verbouwd dan in het vorige jaar. Het gewas was over het alge meen vrij goed, en was door de droogte vroeg rijp. De opbrengst aan zaad bedroeg gemiddeld 40 H.L. per H.A. voor de winterrogge en 30 H.L. voor de zomerrogge. De geteelde soorten waren hoofdzakelijk Petküser voor de zandgronden en Zeeuwsche en Gulickerrogge voor de kleigronden. De kwaliteit was zeer goed, legering had niet plaats en zij was vrij van onkruid. De prijzen waren lager dan het vorige jaar. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 25,50. Van gemeentewege werd ook dit jaar 3 H.A. met haver bezaaid. Deze haver werd publiek verkocht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 86