130 2 ccrsle verpleegsters, 43 verpleegsters, 16 verplegers, 114 uitwonende verplegers en 1 uitwonende ver pleegster. De getalsterkte van liet in- en uitwonend personeel in de gestichten onderging eenige vermeerdering. In beide gestichten wordt geregeld door de genees- heeren een cursus gegeven in de zieken- en krankzin nigenverpleging, waaraan al de nieuw aankomende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het stadsgesticht behaalden 4 verpleegsters en 10 verplegers het eerste- gedeelte van het diploma, 8 verpleegsters en 8 verplegers het tweede gedeelte en 5 verpleegsters en 2 verplegers liet derde gedeelte. In het buitengesticht behaalden 4 verplegers en 7 verpleegsters het eerste gedeelte van het diploma, 2 verpleegsters en 1 verpleger het tweede gedeelte en 4 verplegers het derde gedeelte. Ten gerieve van het personeel van het Buitengesticht werd een proef genomen met het laten rijden van een brik, die des avonds de inwonenden en uitwonenden tegen betaling van f 0,10 per rit van het Oraffel naar de stad brengt en ze weder tegen elf uur huiswaarts brengt. De proef is goed geslaagd en zal in verband daarmede de gehuurde brik vervangen worden door een tot dat doel gekocht voertuig. In beide gestichten werd in 1921 de vijfenvijftig uren week bij wijze van proef, ingevoerd. Patiënten. De gezondheidstoestand was in beide gestichten gunstig. 131 Evenals voorheen wordt er steeds zooveel mogelijk naar gestreefd om de patiënten door arbeid van ver schillenden aard in de werkplaatsen, in huis en buiten op de landerijen of in de tuinen bezig te houden. het landbouwbedrijf op het „Groot Graffcl" ver schafte ook dit jaar velen patiënten werk. De gekweekte groenten, de melk der koeien en de gemeste varkens werden aangewend ten behoeve der voeding van de bevolking der twee gestichten en van het ziekenhuis. Onder geleide van verplegend personeel werden door daartoe geschikt geoordeelde patiënten wande lingen en uitstapjes gemaakt in de omstreken van Zutphen en Warnsveld. Gebouwen. In het Gasthuis, liet Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Bij het Buitengesticht werd aangevangen met den bouw van een nieuwen watertoren, dienende tot ont harding van het water. Dit werk geschiedt in eigen beheer, terwijl de pomp-installatie wordt geleverd dooi de firma Begeman te Helmond. Boerenerven en Landerijen. De gemetselde mestput en gierkelder zijn gemaakt op het erve Ankersmit onder Voorst, op het erve Hulshof onder Almen en op het erve Hummel in Warnsveld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 66