120 1921 werd besloten tot vernieuwing van liet dek der IJsselbrug, waarvoor een crediet werd toegestaan van f 30800,—. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Op verzoek van eenige bewoners van den Coehoorn- singel werden aldaar 8 iepenboomen gerooid. Even eens werden een zware iepenboom achter de Buitensocie- teit en een in slechten toestand verkeerende iepenboom in de Beukenlaan geveld, terwijl tevens 4 doode iepen boomen, aangetast door den iepenspintkever staande in het Coenenspark, drie doode esschen in de Berkel- wandeling, één doode linde in het Slingerbosch en één doode beukenboom in het Engelsche Kerkhof werden gerooid. Teneinde twee uitwegen aan het Deventerwegkwartier te verkrijgen, werden 7 iepenboomen gerooid. Door de aanhoudende droogte hebben de verschil lende gazons veel geleden, ook kon voor het sproeien niet over voldoende water beschikt worden. Dijken en Walerkeeringen. De dijken en walerkeeringen verkeeren over 't alge meen in goeden toestand. De zomerdijk langs de Polweiden werd op enkele te lage plaatsen verhoogd en onder profiel gebracht. Over blok No. 46 op den Marsch, en langs de balk- gaten van de houtzagerij van den heer Den neboom tot aan het kanaal naar de gasfabriek, werd over een 121 lengte van 170 M. een kade gelegd tot keering van hoog water in den zomer voor de Marschweiden. Dit jaar hadden de dijken en waterkeeringen van geen hoogen waterstand te lijden. In hoofdzaak be stond het onderhoud in het invullen van door vee afgetrapte talud's met vetten grond, het ophoogen van enkele lage gedeelten en verder bezoden, vastkloppen en bezanden van de kade langs de Rijswaard op helbergen, die der Beugelwaard en langs den Berkel, alsmede der waterkeeringen langs het lijnpad. De onderhoudskosten met inbegrip van vernieuwingen bedroegen f 1417,05. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be- hooren onderhouden Van de gelegenheid tot het bij de gemeente ,'in voortdurend onderhoud geven van graven, werd als volgt gebruik gemaakt Bij besluit van den Raad d.d. 7 Maart 1921 werd besloten tot aanvaarding van een legaat groot f 300, van wijlen Mej. J. A. Leeuw, waarvoor het graf No 317 in de 2e klasse in onderhoud werd genomen. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 29 April 1921 werd het graf No. 290 in de le klasse in onderhoud genomen voor f 4,— per jaar. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 19 Augustus 1921 werd het graf No. 177 in de le klasse in onderhoud genomen tegen een afkoopsom van f 260,—.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 61