116 De hoogste stand werd waargenomen op 31 Januari en bedroeg 5.52 M. N.A.P., de middelbare rivier stand voor Zutplien is 4.56 M N.A.P., terwijl de laagste stand op 27 October bedroeg 2.26 M -|- N.A.P. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 Augustus 1921 werd machtiging verleend tot het doen uitbaggeren van den gasfabriekhavenmond door de Firma J. Prins van Wijngaardente Hattem, voor de som van f 1,40 per M3. Tegen de uitwatering der Binnengracht langs den tuin van het gymnasium werd een betonschoeiïng aangebracht. De toestand van de beschoeiing aan de Noordzijde van de Noorderhaven is nog steeds zeer slecht en eischt noodzakelijk herstelling. Wegens de zeer lage waterstanden was het niet noodig gebruik te maken van de bemalingsinrichting, staande in den tuin van het gymnasium. De gracht om de Algemeene Begraafplaats werd weder gedeeltelijk uitgediept. Kaden en Loskraan. Het talud van den Houtwal tegenover het verbin dingskanaal verkeerde in zeer slechten toestand. Ten einde te voorkomen, dat bij hooge waterstanden grondverlies plaats zou hebben, moest genoemd talud noodwendig van een voetverdediging worden voorzien. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 26 Mei 1921 werd overeenkomstig besloten. Een en ander is inmiddels uitgevoerd. 117 Er werden dit jaar diverse herstellingen verricht aan het bestaande remmingswerk langs IJsselkade en Visch- poorthaven, terwijl twee nieuwe ijzeren trappen werden aangebracht Een en ander werd na aanbesteding gegund en uitgevoerd door den heer D. B e s s e m. De IJsselkade tegenover de Verlengde Kuiperstraat verkeert tengevolge van grondverzakking in een slechten toestand. Gedurende de zeer lage waterstanden is de muur met toebehooren grondig onderzocht en vereischt, zoo niet direct, toch in de naaste toekomst een degelijke herstelling. Kribben. De krib- en beslagwerken langs den IJssel onder gingen over een lengte van 120 M. de noodige her stellingen en versterkingen. In verband met den buitengewonen lagen waterstand konden de voetstukken van de 5 kopkribben op den Marsch in den IJssel worden versterktook langs de Polbeek werden de oevers van de noodige herstellingen voorzien en door puinbestorting versterkt. Langs de weide het „Kerkhof" en Arme-Weezenweide werden de uitgeslagen taluds geheel onder profiel gebracht over een lengte van 80 M. en daarna van krib- en beslagwerk voorzien, hiervoor waren noodig en moesten worden aangevoerd 500 bossen kribhout, 1200 kribpalen, 1200 tuinlatten en 60 M3. steenpuin. Aan den linker Berkeloever tegen de weide de „Kop pelen" werd ter versterking van den uitgedreven oever over een lengte van 80 M. een kraagzinkstuk gemaakt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 59