110 5. De weg over den Smeerkamp en voetpad naar Tonden tot aan den vonder over de Voorston- densche beek 6. De wegen over de Kijfsdijken 7. De wegen over het „Erve den Brink". 8. De landweg langs den Vliegendijk 9. Het Lijnpad langs den IJssel 10. De weg over het „Helbergen". 11. De weg over den Spittaalderkamp naar het Ooije. 12. Het Omloopstraatje; 13. De wegen over de voormalige Lunette 't Wambuis; 14. De wegen over de voormalige Linie van Hooff; 15. De weg over den Galileënkamp. Bovengenoemde wegen werden goed onderhouden. Het onderhoud bestond in het geregeld opronden en aanvullen van de wagensporen en het verharden met puin en sintels. In het geheel is hiervoor aangevoerd en verwerkt 25 M3. geklopte puin, 40 M3. gewone steenpuin en 212 M3. sintels. De steenpuin werd verkregen door aankoop en van de stortplaatsde sintels van de Gasfabriek en Waterleiding. De onderhoudskosten hebben bedragen f2258,941/.,. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk doorgespuid. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst der landerijen zijn de volgende 111 De Oude IJssel, de Hoendernesterbeek, de Voor- stondensche beek, de Polbeek, de Onderlaatsche laak of Warkensche beek, de Vierakkersche beek, de laak over den Marsch, die der Uiterwaarden, alsmede de laken en uitwateringen buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoort en die op den Over- marsch. Zij verkeeren over 't algemeen in goeden toestand. Tengevolge van den zeer lagen waterstand, konden de beken met niet al te hooge kosten voorzooveel noodig worden uitgediept en wel als volgt een gedeelte van de Vierakkersche beek, de onder laatsche laak, de Helbergsche beek, de laak over den Marsch, de Polbeek, de Voorstondensche beek, de Oekensche beek. Een deel van de uitwateringen aan de Graafschapsche- en Veluwsche zijde werd over een lengte van 11390 M. uitgediept, de kanten afgebaand en zoo noodig verbreed. De overige beken werden 2 of 3 maal gesneden en schoongemaakt, waardoor een geregelde afwatering van de lage gronden kan plaats hebben. De 9 stuwen werden zoo goed mogelijk onder houden, terwijl de stuw bij de weide het Kerkhof op den Marsch geheel vernieuwd werd. De onderhoudskosten en verbeteringen van de Water leidingen en beken hebben bedragen f 4364,25. Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 56