104 bewoner der Nieuwstad, over hinder van een electromotor, welke geplaatst was in een perceel gelegen naast zijne woning, werd na een gehouden bespreking met den eigenaar van het bedrijf de motor zoodanig verplaatst, dat geen hinder meer voor om wonenden werd veroorzaakt. Een viertal kelderluiken in verschillende stoepen aan de openbare straat bleken wat bouwvalligheid betrof gevaar op te leveren voor de passage 11a aanschrijving van de verschillende eigenaren werden de luiken of gerepareerd of geheel vernieuwd. Krachtens Art. 48 der bouwverordening zijn ver schillende eigenaren van perceelen bij het einde van het dienstjaar aangeschreven om hunne vuilwaterafvoer op de openbare straat op te ruimen of te verbeteren Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 2792,28, door de twee tramweg maatschappijen aan retributie (waaronder de noodige herstellingen aan straten) f 208,06, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 3184,24. Pompen. Waar noodig werden deze hersteld en opnieuw geverfd. Er zijn 15 openbare pompen, geplaatst als volgt: 1 in de Waterstraat 1 in de Kuiperstraat 105 1 op de Houtmarkt 2 op de Groenmarkt 1 op de Zaadmarkt 1 in de Vaaltstraat 1 in de Broederenkerkstraat 1 in de Heukerstraat 1 in de Bakkerstraat 1 in de Kreynckstraat 1 op de Nieuwstad 2 in de Laarstraat 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de waterleiding, te weten 2 in de Laarstraat 1 op het Vischpoortplein 1 aan de ljsselkade 1 aan de Noorderhaven. Teneinde de bevolking der Hoven aan drinkwater te kunnen helpen is op de pijpwel een douglaspomp geplaatst. Straten, pleinen en riolen. Het onderhoud van de verschillende bestratingen bestaande hoofdzakelijk in het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondsche leidingen, geschiedde zoo goed zulks mogelijk was. Waar nood zakelijk, werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht, terwijl verder de slechtste gedeelten werden herstraat. De navolgende straten werden herstraat of van een geheel nieuwe bestrating voorzien

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 53