102 leend lot het medegebruik van één lokaal op Donder dagavonden van 7—8 uur. School H. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 6 September 1921 werd aan het bestuur der Vereeniging tot Bevordering van Zangonderwijs vergunning ver leend tot het medegebruik van één lokaal op Woens dagmiddagen van 1—5 uur. School I. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 6 September 1921 werd aan de Israëlietische School commissie, van 1 September tot 31 December 1921, vergunning verleend tot het medegebruik van één lokaal op Maandagen, Dinsdagen, Woensdagen en Donderdagen van 4l/47 uur n.m. en op Zondagen van 9—1 uur. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende liet jaar 1921 werden 130 vergunningen verleend voor het bouwen of verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, waaronder 11 aanvragen voor geheel nieuwen bouw 69 aanvragen voor het veranderen, uitbreiden of ver nieuwen van gebouwen 12 aanvragen voor het aansluiten op het gemeente- 103 riool, waaronder 10 voor een beerput met overstort op het gemeenteriool 25 aanvragen voor het aanbrengen van zonneschermen en uithangborden, het plaatsen van een steiger of schutting en het plaatsen van schuren 13 aanvragen voor bewoonbaarverklaring. Onder de geheel nieuwe gebouwen zijn begrepen 28 woningen voor beter gesitueerde arbeiders aan den Weg naar Laren en 40 arbeiderswoningen aan den Buitensingel, beide complexen van de Bouwver. Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium. In 1921 werden 6 woningen met vergunning van Burgemeester en Wethouders aan hunne bestemming onttrokken. Het aantal hinderwetsaanvragen bedroeg dit dienstjaar 32, één vergunning werd geweigerd, n.l. voor een darmenzouterij in de Barlheze. In het afgeloopen jaar zijn 109 nieuwe woningen voltooid. Gedurende het dienstjaar 1921 kwamen er 4 klachten in vanwege brandgevaarlijke toestanden van een schoor steen na ingesteld onderzoek werd de betrokken eigenaar of beheerder aangeschreven en werd de toe stand telkenmale tot genoegen hersteld. Verder werden drie klachten ingediend betreffende hinder van een vuilwaterafvoer of stank na onderzoek en aanschrijven zijn de oorzaken weggenomen. In Februari kwam een klacht binnen van een be woner van de Kolenstraat over hinder van machineriën van een bedrijf gevestigd in een aangrenzend perceel na onderzoek en aanschrijven werd dit euvel verholpen. Naar aanleiding van een ingekomen klacht van een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 52