92 Verslag omtrent uitgevoerde grondwerken op blok 53 der Marschweide, op de Arme Weezenweide en langs de weide het Kerkhof op den Marsch (Werk verschaffing). De in het vorige jaar uitgevoerde grondwerken op blok No. 53 der Marschweide, waarvan rujip l'/2 HA. oppervlakte is verbeterd, werd in het voorjaar verder bewerkt en ingezaaid met haver, gras en klaverzaden. Tengevolge van de langdurige droogte hadden de jonge gras- en klaverplantjes veel te lijden, de opbrengst van de haver was echter vrij goed en bedroeg bij publieken verkoop f 606,de naweide bracht f 90,— op, te zamen f 696,—. De totale kosten met inbegrip van cultiveeren, eggen, inzaaien en bemesting hebben bedragen f 3280,—, derving der pacht van den grond naar de verbetering te rekenen op f 100,— per H.A. l^H.A.f 150,—; onderhoud en afschrijving van draagbaar spoor op 65 gulden, is te zamen f 215,dus is het eerste jaar nog een winst gemaakt van f 481,—gelijkstaande met ruim 141 /2 van de verwerkte gelden. Bij raadsbesluit van 7 November 1921 is ten be hoeve van het verschaffen van werk aan werkloozen de f 10000,welke door den Raad van de begrooting der landerijen was geschrapt, voor verbetering van de landerijen beschikbaar gesteld voor bestrijding van de werkloosheid. Tengevolge daarvan werd het nog onafgewerkte gedeelte van blok No. 53 op den Marsch, aanbesteed 93 aan 13 werklooze grondwerkers a 55 ct. per M3. te vergraven en te verwerken grond, met inbegrip van vervoeren en egaliseeren. 16 November werd met het werk een aanvang ge maakt en geregeld voortgezet. Om nog meer werkloozen te werk te kunnen stellen werd ook de rest van het verbeteringsplan op den Marsch, langs de weide het Kerkhof en Arme Weezen weide uitgezet, en eveneens aan werkloozen onderhands uitbesteed, waardoor in de 2e week van December 63 werklieden aan 't werk waren gezet. De eenheids prijzen per M3. af te graven, te vervoeren en te ver werken grond, varieerden naar gelang van den afstand van 60 tot 70 cent per M3. Bovengenoemd werk was verdeeld in 6 perceelen, zoodat door 6 ploegen werklieden gewerkt kon worden. Bij elke ploeg werklieden werd een voorwerker ge plaatst voor hulp bij het uitzetten, en voor toezicht op een goede regeling en uitvoering van het werk. Einde December was er verwerkt 6203 M3. grond, waarvoor is uitbetaald f 4044,79, terwijl de kosten van toezicht, hulp van de voorwerkers en plakken van rentezegels bedroeg f 538,56. Totaal dus f 4583,35. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren: 1. het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange hofstraat No. 3, waarin gevestigd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 47