80 wel lage sleuven daarmede aangevuld en daarna fijn geëgd. Een laag gedeelte van de Varkensweide en een met vuil en afval dichtgestorte gracht werd op hoogte gebracht met grond van de Batterij en daarna bemest en bezaaid met gras- en klaverzaden. Het loseggen van weiden werd geregeld voortgezet met uitstekende resultaten. De afrikkingen langs de Marschweiden, het „Hel bergen", de Beugelwaard, den IJssel, de Varkensweide en Weezenrooi, werden geregeld onderhouden en ge deeltelijk hersteld en vernieuwd. Langs de Rijswaard aan den Kanonsdijk en langs de Tiggelweide werd een geheel nieuwe afrastering geplaatst van palen en draad over eene lengte van 250 Meter. Het erve den Brink verkeert in goeden toestand en kostte weinig aan onderhoud. Het ligt in de bedoeling, aangezien er te weinig bouw- en weiland bij is, om een behoorlijk bedrijf te kunnen uitoefenen, een ge deelte van de Hooge en Lage Waard er bij te voegen, en een gedeelte van de drittelwaard er af te nemen om daardoor een goed geheel van het erve te ver krijgen. Een gedeelte van de Lage Waard (weiland) is er reeds bij verpacht voor f 161,60 per jaar. De huur van het erve bedraagt thans f 600,per jaar. Tengevolge van den buitengewoon lagen water stand moesten alle drinkplaatsen in de weilanden wor den uitgediept, en de staanplaatsen van het vee worden verlaagd. Om zooveel mogelijk drinkwater op den Overmarsch te houden werd de Hoendernestersluis dicht gezet om het wegloopen te voorkomen. 81 De toegangswegen tot de landerijen, de uit- en over wegen in de verpachte landerijen en die der hooi- en strooisellanden, werden voortdurend geslecht en op- gerond, en tevens voor zooveel noodig met steenpuin en. sintels verhard; hiervoor waren noodig 15 M3. steenpuin en 80 M3. sintels. De duikers in de landerijen en overwegen werden geregeld nagezien en onderhouden. Op enkele plaat sen werden nieuwe cementen duikers gelegd, van de houten bruggen over de beken en laken werden voor zooveel noodig het bovendek vernieuwd en geteerd. De bemesting van de hooiweiden kon dit jaar in verband met den meerderen aanvoer van kunstmest op ruimere schaal plaats hebben als voorheen. De navolgende weiden werden met kunstmest bestrooid: het 2e perceel 7e kloot der Kijfsdijken of Boerenland bovenste deel, le perc. 7e kloot der Kijfsdijken onderste deel, het Ruiterland, de lage Ossenwaard ten Zuid westen Spoorweg, de Hooge Sprabanen Westl. deel, de weide de Koekoek, de 2e kloot Nieuwe Rijswaard, de Schietbaan op den Marsch, een gedeelte van de Marschweide blokken Nos. 1 en 52, de 2e kloot der Elshorsten, de 3e kloot der Elshorsten, de 4e kloot d«r Elshorsten, de 3e kloot Zwartinkhorst, de Ingeloste Koppelen, de 2e en 3e kloot der Tiggelkuilen, het Weerdslag, de Oroote Moesmate, de 14e en 15e kloot der Varkensweide, de koeweiden op het „Helbergen". Met beer, ier, of compost werden bemesthet westelijk deel der Ingeloste Koppelen, de le kloot der Pagematen, de Oroote en Kleine Weezenrooi, en een gedeelte van het Helbergen (Koeweiden).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 41