Bijlage U. 6 Omtrent de werkloosheidsverzekering kan worden medegedeeld dat het controleeren der bijdragen en uitkeeringen geregeld heeft plaats gevonden, ook voor de omliggende Gemeenten. Het aantal gesubsidieerde werkloozenkassen in deze Gemeente bedroeg 39 met p. m. 1270 leden. De bijdragen in deze kassen door de werklieden bedroegen f Ó769,— Het subsidie der Gemeente voor deze kassen be droeg f 3761,—. De uitkeering aan werkloozen bedroeg f 28314, In deze bedragen kunnen nog kleine veranderingen komen maar deze zullen niet van beduidende betee- kenis zijn. HOOFDSTUK IV. Werkzaamheden der Districtsarbeidsbeurs. Zooals uit staat 4 blijkt heeft de bemiddeling in het District voor de meeste Gemeenten nog weinig resul taat opgeleverd. De opgaven voor een behoorlijke functioneering der bemiddeling kwamen zeer onvolledig, slecht op tijd of in het geheel niet in. Uit de Gemeenten Borculo, Hengelo (G.), Hummelo en Keppel, Lichtenvoorde, Ruurlo, Steenderen en Zei- hem kwamen in het geheel geen opgaven in. Dit is eenigszins verklaarbaar wanneer men weet dat de Correspondenten in die Gemeenten geen salaris Bijlage U. 7 ontvangen. In de Gemeente Lichtenvoorde zal aan den Correspondent met ingang van 1922 een salaris worden betaald van f 50,per jaar. Gedurende het verslagjaar kwam geen verandering in de aangestelde Correspondenten en werd met deze Correspondenten geen vergadering gehouden Zooals reeds is vermeld werden voor het District pasverklaringen afgegeven voor 78 Buitenlanders, waar van 54 voor de Gemeente Winterswijk, echter steeds nadat was gebleken dat in Nederland geen geschikte werkkrachten te bekomen waren. Aan het eind van 1921 waren de volgende Corres pondenten in functie Aalten Borculo Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G Hummelo/Kepp, Lichtenvoorde Ruurlo Steenderen Vorden Warnsveld Winterswijk Zelhem D. J. van Lochem IJzerhandelaar. A. j. Esselink Landbouwer. G. C. van Deventer Boekhandelaar. Mej. Samson Ambt. Secretarie. J. J. A. van de Riet Idem. L. J. C. Gijsbers Idem. H. J. van Holten Idem. J. v. d. Mosselaar Fabrieksarbeider. G. H. Wargerink Ambt. Secretarie. F. Smit F. Bergsma H. Egthuizen E. Buddeke H. E. Knaake Burgemeester. Ambt. Secretarie. Gep. Gem. Veldw. Boekhouder. Kunstschilder.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 316