Bijlage U. 4 HOOFDSTUK III. Verrichtingen der Arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in 1478 aanbiedingen tegen 1262 in het jaar 1920. 213 plaatsingen 155 335 aanvragen 397 201 voldane aanvragen 171 De hierbij gevoegde staten No. 1, 2 en 3 geven een gedetailleerd overzicht van de uitkomsten der be middeling in alle onderdeelen. Hierbij zij opgemerkt dat verschillende werkzoeken den meer dan een maal zijn ingeschreven het aantal personen dat als werkzoekend van de beurs gebruik maakte, bedroeg 694. Hetzelfde zij opgemerkt omtrent de aanvragen het aantal werkgevers dat van de beurs gebruik maakte, bedroeg 88. Boven het aantal genoemde plaatsingen werden nog circa 80 personen geplaatst aan de werkverschaffing welke hier bestond in het uitdiepen van grachten en het egaliseercn van weilanden van de Gemeente. Omtrent de bemiddeling kan worden gezegd dat het aantal aanvragen en plaatsingen veel grooter kon en moest zijn als de werkgevers meer de bemiddeling der beurs inriepen verweg de meeste plaatsingen komen nog buiten de beurs om tot stand. Door de verschillende takken van Gemeentedienst werd dikwijls van de Arbeidsbeurs gebruik gemaakt evenwel kwamen alle benoemingen van Ambtenaren Bijlage U. 5 voor den Keuringsdienst tot stand zonder dat een aanvraag bij de Arbeidsbeurs was ingediend. Aan Gemeentewerken werden geplaatst 75 werk lieden, aan de Gemeente Gasfabriek 13, aan de Ge- meentelanderijen 7 en aan de Gemeentereiniging 2 werklieden. De verhouding tot de organisaties der werkgevers en werklieden kan gunstig worden genoemd. Eenige geschillen omtrent uitkeering aan werkloozen werden in onderling overleg geregeld, zonder tusschen- komst van de Overheid. Het verstrekken van reisgeld aan werkzoekenden kwam bij de beurs niet voor; evenwel werd meermalen hierin door het Burgerlijk Armbestuur voorzien. De bepalingen omtrent werkstaking en uitsluiting alsook die omtrent het niet aanvaarden van passend werk gaven geen aanleiding tot moeilijkheden. De bemiddeling naar het Buitenland stond geheel stilomgekeerd werden verscheiden Buitenlanders in de Gemeente en het District te werk gesteld. Het aantal afgegeven pasverklaringen bedroeg Voor de Gemeente 9 samen 13 personen. Voor het District 32 78 Voor het verkrijgen van vervroegde werkmanskaarten bij de Spoorwegen werden 18 verklaringen afgegeven. Nog steeds heeft de Arbeidsbeurs de bemiddeling voor vrouwen in huiselijke diensten niet ter hand ge nomen vandaar de kleine omvang van de bemid deling voor vrouwen. Mocht hiertoe worden overge gaan dan zal de beschikbare localiteit in het gebouw niet voldoende zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 315