Bijlage U. 2 H. W. Rietberg, Lid-Werknemer. A. M. Coenders, In liet verslagjaar werd 4 maal vergadering gehou den. De besprekingen betroffen den dagelijkschen gang van zaken der Arbeidsbeurs en de ingekomen stukken van Gemeentebestuur, den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling en de Besturen van Organisaties Door den Directeur werden bijgewoond 2 vergade ringen van Directeuren te 's-Gravenhage en 1 verga dering van de Nederlandsche Arbeidsbeurzen te Apel doorn. Voor de werkverschaffing in deze Gemeente werd een afzonderlijke Commissie benoemd waarvan ook de Directeur der Beurs lid is. De Arbeidsbeurs is aangesloten bij de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen en de Directeur is lid van de Vereeniging van Directeuren dier beurzen. HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De Arbeidsbeurs bleef gevestigd in het gebouw Kolenstraat No. 18, bestaande uit een kantoor en wachtkamer. De inrichting voldoet aan matige eischen maar zal op den duur toch niet voldoende zijn. Wanneer de een of andere tijd de bemiddeling voor vrouwen in huiselijke diensten ter hand zal worden genomen, zal Bijlage U. 3 een afzonderlijke wachtkamer voor vrouwen (ook nu al noodig) beslist onmisbaar zijn. Ook zou een af zonderlijk vertrek voor den Directeur zeer gewenscht zijneen privé gesprek kan niet worden gehouden en niet alle mededeelingen zijn voor publiciteit geschikt. Ook de ligging der beurs is ongunstig, de smalle straat en de vlak tegenover liggende smederij, waar het bedrijf voor een groot deel op de straat wordt uitgeoefend, maakt het gebruik van de telefoon dik wijls onmogelijk en sluit rustig werken uit. De beurs is geopend op alle werkdagen van half tien tot half een en van half zeven tot half acht uur des Zaterdags alleen in de voormiddaguren. Ofschoon deze uren van openstelling over het algemeen voldoende zijn, blijkt nu en dan de wenschelijklieid om ook des middags de beurs open te stellen. Het personeel der Beurs bestaat uit den Directeur en een lójarigen klerk. De van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeids beurzen gegeven cursussen werden door den klerk der arbeidsbeurs gevolgd. De arbeidsbeurs is niet alleen belast met de werk zaamheden der Arbeidsbemiddeling maar ook met die van de Werkloosheidsverzekering voor de Gemeente Zutphen en de omliggende Gemeenten waar leden woonachtig zijn van in Zutphen gevestigde afdeelingen der werkliedenorganisaties.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 314