lb Bijlage S. 22 7 handbrandspuiten, waarvan 2 in de Hoven, 1 op het Broederenkerkplein, 1 op de Nieuwstad, 1 aan de Raadhuissteeg en 2 in den Hoofdpost 1 haspelwagen met 300 M. slang verder eenig klein materieel met gereedschap. Buiten het materieel op de wagens en in de spuit- huizen was nog in het magazijn in reserve 200 M. ongevoerde hennepslang, diverse gereedschappen, enz. Brandkranen en pijpwellen. Voor het biusschingswerk is de brandweer ten oosten van den IJssel hoofdzakelijk aangewezen op de brandkranen, welke zijn aangebracht op de gemeente waterleiding. In „de Hoven", het gedeelte der gemeente, ge legen ten westen van den IJssel, waar geen waterleiding aanwezig is, wordt nog gebruik gemaakt van pijpwellen. Bij eene gehouden beproeving is gebleken, dat de pijpwellen in de Achterhoven, Baankstraat en Kruis straat voldoende water gavendie op den Weg naar Voorst bij de Bewaarschool gaf daarentegen weinig en die in de Akkerstraat in het geheel geen water. Verbetering daarvan is dringend noodzakelijk. Blijkens schrijven d.d. 30 December 1920 van Burgemeester en Wethouders is de zorg voor het gangbaar en bij sneeuw zichtbaar blijven van de brand- kraandeksels opgedragen aan Gemeente-werken, en Bijlage S. 23 het ondergoud der kranen zeiven aan de Water leiding. Dat college heeft aan Gemeentewerken tevens opgedragen om bij sneeuwval ruw zout op de brand- kraatideksels te strooien. In den loop van het jaar werden 9 nieuwe kranen bijgeplaatst, t.w. 1 op den Paardewal bij den Hoofpost, 2 in de Heeckerenlaan, 1 in de Hemonystraat, 1 in den Deventerweg, 1 op de Nieuwstad vóór den Overweg, 1 in de Havenstraat vóór de Noorderhavenstraat, 1 op de IJsselkade bij de brug, 1 op den Martinetsingel. Einde 1921 waren in de gemeentewegen in totaal aanwezig 149 brandkranen, op ouderlingen afstand van 100 M. Zij zijn alle ondergronds. Bovendien zijn nog aanwezig 4 brandkranen aan de Gasfabriek, 2 aan het Gasthuis, 1 aan de Waliënkazerne, 1 aan de IJzen- doornkazerne en 1 aan de Latijnsche School. Vaste aanjager. Er is nog 1 vaste aanjager, t. w. aan den Weg naar Laren, welke voorloopig nog wordt behouden. Alarmeering. Ter bereiking van eene stelselmatige alarmeering in geval van brand, is de stad in 7 kringen verdeeld, welke genummerd zijn overeenkomstig der daarin gestationneerden slangenwagen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 308