Bijlage S. 20 c. B. en W. d.cl. 9 Nov. 1921Vaststelling nieuwe voor schriften voor de alarmee ring bij brand. Hoofdpost. 18 April 1921. Officieele opening van den hoofd post der Brandweer, in tegenwoordigheid van Burge meester en Wethouders met den gemeente-secretaris, eenige raadsleden en verder verschillende brandmeesters en andere belangstellenden. Hierna rondgang en be zichtiging in het gebouw. Tenslotte heeft de Burgemeester den Commandant en Onder-Commandant geluk gewenscht met de in 1920 tot stand gekomen organisatie, waarvoor zij naar diens meening met zoo groote ambitie en kennis van zaken hebben geijverd en waarvoor de Raad de gelden heeft gevoteerd. De Commandant betuigde voor die woorden zijn dank en hoopte, dat de Brandweer op dezelfde mede werking mocht blijven rekenen als tot dusver. Zie omtrent de inrichting van den Hoofdpost blad zijde 21 ijm 23 van het verslag over 1920. Slangenwagengebouwtjes. Deze verkeeren in goeden toestand. Bij 'schrijven d.d. 28 Juli 1920 stelden wij aan Burgemeester en Wethouders voor een slangenwagen- gebouwtje te laten maken aan den Weg naar Laren en een op het Hoornwerk, zulks in verband met de Bijlage S. 21 uitbreiding in die gedeelten der stad. Einde 1921 was daaraan nog geen gevolg gegeven. Materiëel. Het materiëel wordt met zorg onderhouden. Het werd in 1921 uitgebreid door aankoop van 4 stel Störz-koppelringen 2 London pijpstukken 1 transport-rijwiel, hoofdzakelijk ten dienste van schoor steenbranden 1 koperen Pyrene hennepslang, verbandmiddelen, touwwerk met eenig gereedschap en klein reserve-materieel. De geheele inventaris bestond einde 1921 uit: 1 motorspuit, compleet uitgerust, met 250 M. slang 1 rijdende mechanische ladder, van 14 M. hoogte, met bijbehooren 1 ladderwagen, voorzien o. a. van reddingzeil, 3 steek- Iadders, 3 mestvorken en 2 gaffels 1 transport-rijwiel 2 zware brandladders met bijbehoorenden wagen 3 eenhakige haakladders; 1 rookmasker 1 koperen Pyrene 1 wagen, waarin rookmasker en verbandmiddelen voor, eerste hulp bij ongelukken 8 slangenwagens, compleet uitgerust voor het gebruik op de waterleiding, elk met ongeveer 200 M. slang;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 307