Bijlage Na. 22 (tijdelijk in de Wet opgenomen) voor het jaar 1921 voor de eerste maal 50 aan het Rijk werd gede clareerd. De verordening op de heffing en invordering van rechten voor het verrichten van verschillende werk zaamheden werd herzien, waarbij de tarieven in over eenstemming werden gebracht met den kostenden prijs. Waar voorheen de verschillende werkzaamheden voor niet bij de wet erkende besmettelijke ziekten voor onvermogenden gratis geschiedde, terwijl op minver mogenden 50 van de kosten werden verhaald, is thans bepaald, dat de bijdrage in de kosten geschiedt naar het geschat inkomen, bedoeld in de verordening op de heffing naar het inkomen. Deze heffing begint met 10 voor hen, wier inkomen meer dan f 1500, doch minder dan f 1800,bedraagt. Personeel. Het personeel bestaat uit 1 Directeur, 1 Opzichter, 1 Ambtenaar, die in dezelfde functies werkzaam zijn bij de gemeentereiniging, terwijl 2 daartoe opgeleide schilders, als ontsmetters dienst doen. Inrichtingen. De ontsmettingsinrichting werd dit jaar van buiten geverfd, terwijl ook het inwendige van het gebouw met de machinerieën werden geschilderd. De ontsmettingsoven werd geheel losgenomen, de binnenwand roestvrij gemaakt en opnieuw gemenied, Bijlage Na. 23 terwijl de kap, tot opvanging van het condensatiewater op den loopwagen, werd vernieuwd. De éénkamer-woning in de Rosmolensteeg verkeert in goeden toestand. Materieel. Het materieel werd goed onderhouden en verkeert in goeden toestand. Het bestaat, wat de voornaamste voorwerpen betreft, uit: twee vierwielige rijtuigen voor het vervoer van besmette en ontsmette goederen, een transportdriewieler voor het vervoer van woning ontsmettingsmiddelen, een rijtuig tot vervoer van zieken, een lijkwagen, twee Torren's-desinfectors, een Flüge-apparaat, een ammoniakverdamper, vijf aesculaaplanipen, een groote sproeier, twee kleine sproeiers en verder kisten, kleeding, uitrusting, enz. Het vervoer van zieken geschiedt nog steeds met het daarvoor bestemde rijtuig. Moet echter vervoer plaats hebben van zeer ernstige patiënten, dan geschiedt dit, teneinde hinderlijk stooten of nadeelige lichaams bewegingen te voorkomen, steeds met de brancard ten dienste van de Politie. Het spreekt vanzelf, dat, telkenmale na gebruik, grondige ontsmetting van deze vervoermiddelen plaats heeft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 258