Bijlage M. 2 De uitvoering van dit werk dient te worden uitge steld tot betere toestanden in de industrie zullen zijn ingetreden en de fabrieken, welke thans geheel of ge- gedeeltelijk stop staan, weder de volle capaciteit zullen vragen en andere voorgenomen omvangrijke werken tot stand zullen worden gebracht. Ook de transformatorencapaciteit onderging eenige wijziging, en wel door bijplaatsing van transformatoren in de nieuwgebouwde hoogspanningsruimten Hoorn werk, Weg naar Warnsveld en Emmeriksche weg. Uitbreiding hiervan in de binnenstad zal in het komende jaar niet achterwege kunnen blijven, aangezien ge bleken is, dat door grooter stroomverbruik in bestaande installaties en door uitbreiding van het aantal aan sluitingen, de belasting belangrijk is gestegen. De toeneming van liet aantal aansluitingen, welke voor een groot deel moet worden toegeschreven aan de gelegenheid tot aansluiting in de buitenwijken be droeg over het afgeloopen jaar bijna 40 De aan- sluitwaarde steeg met ruim 44 welke vermeerdering voor een groot deel voor rekening komt van de motoren, waarvan het aantal steeg met ongeveer 25 terwijl de capaciteit toenam met 56 Niettegenstaande verschillende ongunstige factoren, mag de stroomverkoop, waarbij een stijging kan worden waargenomen van ruim 70 gunstig worden genoemd. Het grootste deel dezer toeneming is te danken aan het meerder krachtverbruik. Vergeleken met het vorige jaar steeg dit met 125 terwijl het lichtverbruik toenam met 53 Storing in de stroomlevering door de „IJsselcentrale" Bijlage M. 3 kwam niet voor, echter trad in den avond van 17 November een plaatselijke storing op, doordat gedu rende de uren van de hoogste belasting een hoog spanningszekering doorsmolt van een der parallel geschakelde transformatoren, waardoor deze werden overbelast en daarvan ook de laagspanningszekeringen doorsmolten, ten gevolge waarvan een gedeelte der stad gedurende eenigen tijd van stroom verstoken was. Het doorgaan der hoogspanningszekering moet waar schijnlijk worden toegeschreven aan minder goede constructie. De achterstand in het maken van huisaansluitingen, waarvan in het vorig verslag melding moest worden gemaakt, was in het voorjaar ingehaald deze werk zaamheden hadden verder een normaal verloop. Ook was de aanvoer van meiers meer geregeld, zoodat ook in dien achterstand kon worden voorzien. Bijzondere uitbreidingen hadden over het afgeloopen jaar niet plaats en worden voor het komend jaar niet in uitzicht gesteld. Omtrent een adres van bewoners van de Hoven om electrificatie van dat deel der Gemeente moest ongunstig worden geadviseerd, omdat voldoende deel neming niet bleek. Overige stadsdeelen, welke daarvoor in aanmerking kwamen, werden reeds voorzien. Van de gelegenheid, om op kosten der Gemeente een installatie te doen aanbrengen, werd ruim gebruik gemaakt; het aantal dier installaties steeg met ruim 57 Op het gebied van verlichtingen kracht mag worden gezegd, dat de electriciteit haar gebied hier heeft veroverd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 242