Bijlage L. 52 de pompcapaciteit blijkt ook dit jaar weder dringend noodig te zijn. De centrifugaalpompen bleven goed voldoen en kon met een enkele uitzondering steeds voldoende water op liet filter gehouden worden. Tegen 7009';2 uur pompen naar de stad werd 76231 uur op de filters gepompt. Hieronder zijn begrepen 1574 uur, gedurende welke alleen op de filters werd gepompt. Was dit vroeger gewoonlijk alleen noodig bij den overgang van liet eene filter naar het andere, thans moest het gebeuren om voldoende voorraad te houden. Gemiddeld werd per dag 23 uur en 49 minuten gepompt. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken der ketels belast. De verf op de machines houdt zich goed. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden en op tijd schoongemaakt en van versch zand voorzien. Evenals vorige jaren werd zooveel mogelijk op filter No. 1 gewerkt. De putten gaven geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. Wel is gebleken, dat niettegenstaande den langdurigen lagen waterstand zij steeds in de be hoefte hebben kunnen voorzien. De laagst waarge nomen stand in de put was 2.45 M. N.A.P., terwijl de rivierstand toen 2.72 N.A.P. bedroeg. Bijlage L. 53 Bij stil zetten der pompen steeg het water in den put vrijwel direct 80 c.M. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Het reservoir werd geheel schoongemaakt, terwijl beneden aan de toevoer buis gelegenheid werd gemaakt om het laatste water af te tappen. De waterstandsaanwijzer aan het pompstation werkte betrekkelijk goed, die aan de gasfabriek zeer slecht. Verschillende pogingen om dit te verhelpen mocht niet baten. Het zal zeer wenschelijk zijn mettertijd een eigen lijn aan te leggen. Buizennet, Brandkranen en Afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Lekken van veel beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was, werd geregeld gespuid. De brandkranen werden geregeld nagezien en in orde gehouden evenzoo de afsluiters, welke echter ook in dit jaar, in verband met de vele werkzaamheden nog niet inwendig konden worden schoongemaakt. De leiding in den Deventerweg voorbij den Weg naar Laren werd evenals de gasleiding veranderd in een 6", en werden hierop de leidingen in de Hemony-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 231