40 toegelaten, voor den bouw van een honderd dertigtal arbeiderswoningen een gedeelte van het terrein gelegen aan den Weg naar Laren, kadastraal bekend gemeente Zufphen, sectie B, Nos. 33, 31 en 888 ter grootte van onge veer 20380 vierk. M., tegen een jaarlijksche pachtsom van f 0,45 per vierkanten Meter in erfpacht te geven. 27 Juni. Toekenning aan Burgemeester en Wethouders van een crediet van f 117000,— voor het leggen van rioleering en het ophoogen van de ter reinen aangekocht van de erven Wensinck aan den Weg naar Laren. Als voren van f 28600,voor de uitbreiding van het buizennet van de gas en waterleiding. Aan de Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid werd over 1921 voorloopig een subsidie verleend van ten hoogste f 16081, voor de Ambachtsschool en van ten hoogste f 18579,voor de Vakschool voor meisjes; wat de Ambachtsschool betreft te verhoogen met 30 pet. der in 1921 vallende kosten der geldleening ad f 30000,— die haar bij het zelfde besluit wordt verstrekt voor de uit breiding van de school. 15 Aug. Besluit om aan Ged. Staten te berichten dat de Raad zich met de voorgestelde jaarwedden- regeling van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger kan vereenigen. 12 Sept. Burgemeester en Wethouders worden ge machtigd 41 1. aan te besteden en-na goedkeuring van de plannen door den Minister te gunnen: a. den herbouw van den Wijnhuistoren in zijn oorspronkelijken vorm overeenkomstig het ontwerp van den architect S. de Clercq; b. de levering van het carillon overeenkomstig het advies van den Nederlandschen klokken- en orgelraad te Utrecht; c. de levering van een uurwerk; 2. namens den Raad aan het Rijk een bij drage van 50 pet. en aan de Provincie een bijdrage gelijk aan 1/6 deel der totale kosten aan te vragen; 3. voor de uitvoering van de onder 1 ge noemde werken de noodige credieten te verleenen Met den bouw van een en ander niet aan te vangen voor iets vaststaat omtrent de toe kenning van de aangevraagde subsidies. 3 Oct. Besluit tot verhooging van salaris van eenige niet in eenige klassen ingedeelde ambtenaren. Besluit tot aanbrengen van een nieuw uurwerk in den Nieuwstadskerktoren. 7 Nov. Naar aanleiding van een rapport der door Ged. Staten samengestelde commissie die de afdoende bescherming van de stad en hare geheele omgeving tegen hooge waterstanden had voor te bereiden, waarover Ged. Staten advies vragen, wordt besloten le. Ged. Staten te berichten dat het Baaksche Overlaatplan de goedkeuring van den Raad

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 22