Bijlage L. 10 Verzekeringen. De gebouwen met de daarin geplaatste machines en toestellen, benevens de gashouders, de inventaris enz. waren na 1 Januari 1921 tegen brandschade enz ver zekerd op beurspolis door tusschenkomst van de firma Bernard Hamburger Co. te Amsterdam voor een bedrag van f 1823250, De premie ad f 3120,27 is in ééns bij vooruitbe taling betaald tot 1 Januari 1926. Toestand der Fabriek. 1. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Bovendien werd de woning van den Hoofd-opzichter inwendig geverfd. Voorzooverre is na te gaan houdt de negrine op de kap van de kolenloods zich goed. De plaatijzeren killen van de stokerij en de goot van de regeneratieloods zullen het volgende jaar ver nieuwd moeten worden. De waterdichte vloeren in de schaftkamers, enz. blijven goed voldoen. Door hel personeel werd 167 X gebruik gemaakt van de badgelegenheid, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels werkten er 29 X gebruik van maakten. la. Terrein en Haven. Het terrein werd goed onderhouden. Bijlage L. 11 De afrastering werd zooveel mogelijk in orde ge houden. Het talud aan den havenmond bleef in goeden staat. De haven werd door uitbaggeren weder op diepte gebracht. De kosten hiervan ten bedrage van f 3087, werd betaald uit het „Fonds tot bestrijding van uit gaven voor buitengewoon onderhoud en buitengewone vernieuwing", omdat deze werkzaamheden een gevolg waren van den abnormaal hoogen waterstand van den IJssel in het begin van 1920, tengevolge waarvan de mond geheel was verzand. II. Gashouders. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Gas houder No. 2 werd bijna geheel geverfd, terwijl van No. 1 ook een deel werd overgeverfd. Met het ververschen van water werd geregeld door gegaan. Naphtalineversloppingen kwamen niet voor. In het laatst van het jaar begon de waterrand van gashouder No. 3 een weinig water te verliezen. Het lek is nog niet gevonden. III. Ovens. Oven No. VI kon in het begin van dit jaar geheel gereed gemaakt worden. Het vermeerderde gebruik van Duitsche kolen deed zich voelen aan de slakvorming iu de generatoren, welke grooter was dan in den laatsten tijd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 210