Bijlage K. 4 boderoeden in de trouwkamer van liet Gemeentehuis tentoongesteld. In een vergadering met het genootschap Pictura is er een toenadering gekomen van dit genootschap en de Museum-Commissie. Men hoopt op den duur met elkanders samenwerking in het Museum tijdelijke tentoonstellingen te organiseeren. Verder zou in het Museum bewaard kunnen worden een portefeuille met aankoopen der Vereeniging Pictura uit een legaat voor dit doel bestemd. Het Museum zou zoodoende een collectie moderne aquarellen in bruikleen kunnen krijgen. Drie leden van de Museum-Commissie zijn gekozen in het bestuur van Pictura, n.l. de Heeren D. Molenaar en D. J. Bosman en de Secretaresse. Herbenoemd in de Museum-Commissie werden dit jaar door den Gemeenteraad Dr. K. O. M e i n s m a en door Zutphen Vooruit de Heer D. J. Bosman. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 86,—. De uitgaven waren f 861,21, de inkomsten f 947,21. In 1920 waren de uitgaven f 814,69, de inkomsten f 951,50. Er werd f 800,gemeentesubsidie ont vangen, hetgeen zelfs bij bijna geheelen stilstand van de Museum-exploitatie niet te veel genoemd kan worden. De Concierge J. Nieuwburg verrichtte verschil lende werkzaamheden ten behoeve van het Museum en zorgde geregeld voor luchten in het nog in gebruik zijnde lokaal van het Museumgebouw. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage K. 5 Lijst van aanwinsten over het jaar 1921. KAARTEN. 1. Kaart van Gelderland, uitg. Visseher, Amsterdam, 1665. Met profielgezicht van Nijmegen, Arnhem, Roermond, Zutphen, Wageuingen, Venlo, Groenlo, Tiel, Bommel, Harderwijk, Gelre, Wachtendonk, Lochem, Breefoort en afbeeldingen van de St. Andriessclians, Loevestein, Voornschans, Schenkenschans, IJseloord en Knodscnburg. Aangekocht door de Museum-Commissie. GESCHIEDENIS. 2. Inneming van Terborg in 1584, kopergravure door Ho- genberg, hoogte 21 c.M., lengte 21.2 c.M., omstr. 1600. 3. Delegering en ontzet van Groenlo in 1606, plan van de stad met omgeving, kopergravure door Hogenberg, hoogte 20.5 c.M., lengte 29.3 c.M., 1607. 2 en 3 aangekocht door de Museum-Commissie. PORTRETTEN. 4. Diederik van Batenburg, kopergravure door Houbraken naar een schilderij van Goltzius, omstr. 1780. De schilderij was eertijds aanwezig op het Kasteel Batenburg. 5. Gijsbert van Batenburg, kopergravure door Houbraken naar een schilderij van Goltzius, omstr. 1780. De schilderij was eertijds aanwezig op het Kasteel Batenburg. 4 en 5 aangekocht door de Museum-Commissie,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 201