Bijlage J. 4 maken van den ijver en de toewijding van Directeur en Leeraren. Met de leerlingen der eerste klasse werd een bezoek gebracht aan een paar kweekerijen in de omgeving, een doorgraving in de buurt van Arnhem, het stoom gemaal bij Gicsbeek en een paar bedrijven in de Lijmers. In den loop van den zomer komen deze leerlingen een paar dagen terug tot het verrichten van verschil lende werkzaamheden in den schooltuin. Met de leerlingen der tweede klasse werd een bezoek gebracht aan Wageningen ter bezichtiging van het Rijkslandbouwprcefslation voor Zaadcontröie, het insti- stuut voor Landbouwwerktuigen en gebouwen en den tuin van het Instituut voor Plantenziekten. Verder werd met hen bezocht de Zuivelfabriek te Steenderen, het gebouw van de Coöperatieve Land- bouwvereeniging te Baak, eenige bedrijven onder Brummen en Steenderen, de stierenkeuring te Brummen en het Proeffokstation voor Pluimveeteelt te Beekbergen. Bijgewoond werd een demonstratie van een dorsch- machine te Voorstonden, terwijl de leeraar in de kennis der landbouwwerktuigen eenige malen met hen een bezoek bracht aan de magazijnen voor Landbouw werktuigen te Zutphen. Een tweedaagsche excursie staat nog op het programma. Door de verbouwing, die in den loop van het jaar lot stand kwam, is de school uitgebreid met twee lokalen, n.l. een leslokaal en een laboratorium. Deze lokalen voldoen goed en bevorderen den geregelden gang van het onderwijs in groote mate. Bijlage J. 5 De schooltuin werd verplaatst naar het terrein van den vroegeren Proeftuin. Door deze verplaatsing kan hij beter aan zijn doel beantwoorden. De Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouw- winterschool te Zutphen, S. A. K. BARON VAN NAOELL, Voorzitter. W. J. LUGARD, Secretaris. Warnsveld Twello Mei 1922" N.B. Bij het afdrukken van dit verslag bereikte ons de droeve mededeeling van het overlijden van ons verdienstelijk medelid, den heer R. Wigma n, te Zutphen, die van den beginne af deel heeft uitgemaakt van onze Commissie. Zijn heengaan wordt door ons allen diep betreurd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 198