Bijlage 1. 6 Cursussen: Damescursus Costuumnaaien 7 leerlingen. Damescursus Koken 10 Idem Kantklossen 2 3jarige Woensdag- en Zaterdagmiddag cursus in handwerken en teekenen 23 Dienstbodencursus in koken 14 Idem in naaien en verstellen 28 Coupeusecursus 12 Kookcursus pupillen Burgerweeshuis 10 Strijkcursus idem idem 7 Kookcursus Herhalingsschool leerlingen 23 Strijkcursus idem idem 34 170 leerlingen. Onder de leiding van de Directrice en de betrokken Leeraressen werden door de leerlingen 3e klasse Hulp in de Huishouding, 3e klasse Dienstboden, de examen klasse Fraaie Handwerken en de 2e en 3e klasse Costuumnaaisters bezocht de Tentoonstelling van Kunst nijverheid te Arnhem; door de leerlingen 3e klasse Hulp in de Huishouding de Kaasmakerij van den heer Van Vuren te Brummen, en door de leerlingen van de klassen Waschbehandeling en Strijken de Machinale Was- scherij van de Wed. Lenderink te Zutphen. Bijlage I. 7 II. Ambachtsschool. Directeur: J. Kruijs Voorberge. Onderwijzend personeel F. Hartsuiker, leeraar in timmeren en vakteekenen. J. Levering, idem idem R. Renssen, leeraar in schilderen, vak- en handteekenen. O. Rubingh, leeraar in bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde. Tj. Koopmans, leeraar in smeden, bankwerken en vak teekenen. W. Paalman, leeraar in metselen en vakteekenen. J. Buys, leeraar in meubelmaken, boetseeren en vak teekenen. E. Vis, leeraar in rekenen, meetkunde en Nederl. taal. M. J. de Bruin, leeraar in electrotechniek en vaktee kenen. W. Balvers, leeraar in behangen en stoffeeren. H. Dijkjans, leeraar (tijdelijk) in schilderen en hand teekenen. E. Tielenius Kruythof, leeraar in de eerste hulp bij ongevallen. ConciergeW. Croese. Ingaande 1 April werd de heer J. Levering tijde lijk benoemd in eene bestaande vacature. De leeraar in meubelmaken J. B a r o 11, heeft wegens voortdurende ziekte pensioen gevraagd en is hem dit met ingang van 1 Januari 1923 verleend. Het onderwijs in meubelmaken werd gegeven door den heer J. B u ij s, die thans voor een vaste benoe ming is voorgedragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 192