Bijlage I. 4 I. Vakschool voor Meisjes. DirectriceMejuffrouw P. Offerhaus. Onderwijzend personeel Mej. J. J. Kroeze, Leerares in teekenen, kunstgeschie denis en costuumkunde. Mej. C. E. Kempf, Leerares in patroonteekenen en costuumnaaien. Mej. h. Klugkist, idem. idem. Mej. N. hoft idem. idem. Mej. J. M. de Sterke, idem. idem. Mej. W. L. J. Tacke, Leerares in patroonteekenen en linnennaaien. Mej. H. J. F. Mekking, Leerares in de fraaie hand werken. Mej. D. J. Wahl, Leerares in de fraaie en nuttige hand werken. Mej. C. E. Baerents, Leerares in de nuttige handwerken. Mej. R. S. van de Vijver, idem. idem. Mej. A. R. W. A. Mentinck, idem. idem. Mej. A. M. J. Engelhart, Leerares in de vakken van M. U. L. O. Mej. Th. D. O. Keijzer, Leerares in koken en voe dingsleer. Mej. 1. M. van der Worp, Leerares in koken, voedings leer en huishoudkunde. Mej. E. Tideman, Leerares in waschbehandeling. Mej. A. W. Cats, Leerares in waschbehandeling, huis houdkunde en hygiëne. Huishoudster: Mej. C. J. ter Weer. Concierge A. van de Meent. Bijlage 1. 5 Aan de dames M. H. van der Woerd en H. R. W. Dullaert werd op haar verzoek, wegens voorgenomen huwelijk, eervol ontslag verleend. Als nieuwe leeraressen werden in de ontstane vaca turen benoemd de dames I. M. van der Worp en HKlugkist. In dit jaar verlieten de school met diploma voor costuumnaaister 6 leerlingen. hulp in de huishouding 7 dienstbode 1 van den Woensdag- en Zaterdagmiddag cursus 5 2 leerlingen behaalden de acte „Leerares Dameskleer- maken": de dames M. Inklaar te Deventer en J. Bourgonjen te Zutphen. 1 leerling behaalde de acte „Leerares Fraaie Hand werken": Mej. M. Tie m e n s. 6 leerlingen behaalden de acte voor „Leerares Nut tige Handwerken". Op het einde van het jaar waren ingeschreven Voor volledige opleiding: 3jarige costuumcursus 37 leerlingen. Examencursus Leerares dameskleermaken 5 Idem Fraaie Handwerken 5 Idem Nuttige handwerken 24 3jarige opleiding tot Huishoudster 24 3jarige opleiding tot Dienstbode 26 Examenopleiding kinderjuffrouw (Tes- selschade) 1 122 leerlingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 191