Bijlage E. 6 Schoolgebouwen. In den toestand van liet gebouw voor school A/B/C is nog geene verandering gekomen en het schijnt of deze nog ongunstiger geworden is. Voor gymnastiek wordt gebruikt gemaakt van de gang en een binnenplaatsje, 1 uur per week van het gymnastieklokaal op het Broederenkerkplein en 1 uur per week van de Boterhal. De speelplaats is onvol doende. Vele lokalen zijn te donker en er is veel last van straatrumoer. Bij absentie van personeel ondervindt men veel moeilijkheden doordat de lokalen zeer klein zijn. Com bineeren van klassen gaat daardoor zeer lastig en wordt voor combinatie altijd hetzelfde paar parallel klassen aangewezen. School D wordt ook gebruikt voor de Rijksnor maallessen en voor een Zondagsschool. Het gebouw heeft 8 lokalen. In school E wordt o. a. de herhalingsschool voor jongens gehouden en een Zondagsschool. Van deze laatste ondervindt het Hoofd veel last. Er is her haaldelijk wat vernield of verontreinigd. In lokaal 5 wordt een grootere kachel gewenscht omdat deze niet voldoende is voor de verwarming. Om een gedeelte van den Boompjeswal als speel terrein te kunnen gebruiken is liet zeer noodig dat de Berkel daar overbrugd wordt. Meermalen is de wenschelijkheid hiervan, ook door de C. v. T. betoogd. Aan het gebouw van school F is een kamer voor het Hoofd bijgebouwd. Het Hoofd heeft nog dezelfde Bijlage E. 7 wenschen als het vorige jaar n.l. een gymnastiek lokaal een schooltuin eii een speelterrein, terwijl een lokaal, verbetering eischt door een te vochtige muur te herstellen. De lokalen van school verkeeren in goeden toe stand. Echter is de omgeving nog veel te verbeteren. Het ontbreken van een hek aan de Vischpoortgracht bestendigt den gevaarlijken toestand aldaar, terwijl door het onbestraat zijn van den Tadamasingel de school bij regenachtig weer zeer vuil wordt. Verder is het noodig dat in de benedenverdieping waterclosets worden aangebracht. Er is daar geen aanwezig. In school H is een belangrijke verbetering aange bracht met 5 nieuwe W. C. en het vervangen van de waterplaatsen door reuklooze urinoirs. Aan school wordt de ventilatie in de beneden lokalen van het oude gebouw onvoldoende geacht. Op het gebouw van de Chr. school voor U. L. O. wordt een verdieping gebracht, terwijl tevens de ge- lieele school centraal verwarmd wordt. Daarom is de school van September af gevestigd boven de Zilver smederij „Hollandia" terwijl één klasse zit in de Chr. school voor L. O. Het gebouw van de Chr. school voor L. O. moet nog afgeverfd worden. Bibliotheken. Van de bibliotheken wordt in 't algemeen een, dank baar en druk gebruik gemaakt. Schoolmeubelen en Leermiddelen. In school A/B/C zijn nieuwe kaartenbakken en enkele

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 172