Bijlage E. 4 De Roomsch-Katholieke School voor Meisjes is voor gewoon lager onderwijs met eene afdeeling A. van 6 en eene afdeeling B van 8 jaarklassen. De toelating heeft met 1 September plaats. Van de leerlingen van de afd. A wordt geen schoolgeld geheven. Voor die van de afd. B is het f 1,f 1,80 en f 2,40, resp. voor 1, 2 of 3 kinderen uit hetzelfde gezin, per maand en in de eerste vier leerjaren. Voor de hoogere klassen is het f 1,50 per leerling. De Roomsch-Katholieke School voor Jongens aan den Tengnagelshoek is eene school voor lager en uitge breid lager onderwijs met 8 jaarklassen en waarvan de toelating met Mei plaats heeft. Vervolgonderwijs wordt ook in de school aan den Paardenwal en in de R. K. School voor jongens ge geven gedurende dezen winter aan één afdeeling. Beide inrichtingen beginnen met 1 October. Het schoolgeld aan de eerste bedraagt f 0,25 per maand, aan de laatste inrichting f 1,50 per jaar. In 1922 zal een reorganisatie plaats hebben van het onderwijs en ook een nieuwe schoolgeldregeling worden ingevoerd. Het Onderwijs. Vermelding verdient dat aan school A/B/C veel Oostenrijksche, Tsjecho-Slowakische en Duitsche kin deren zijn toegelaten, die meestal in de middelklassen Bijlage E. 5 werden geplaatst en voor korten of langen tijd op school zullen blijven. Aan deze school is wegens het ontstaan van een vacature het ambulantisme opgeheven. In September is, evenals aan eenige andere openbare scholen een aanvang gemaakt met godsdienstonderwijs. Aan school G werd voor Ned. taal de methode Vrieze ingevoerd en voor Aardrijkskunde de methode Koops en Oosterkamp. Het onderwijs in het Fransch in het vijfde en zesde leerjaar werd tot drie uur per week beperkt. De drie 4e klassen werden met 1 September drie 5e. De overige leerjaren hadden elk 2 parallelklassen. De school zal gesplitst worden in een 6 klassige voorbereidingsschool en een 7 klassige gewone lagere school. Het Hoofd vindt het jammer dat de in 1921 geëin digde proef met de schoolbioscoop op niets is uitge- loopen. School I wordt gesplitst in eene met 7 en eene met 6 klassen. Ook hier wordt het ambulamisme opgeheven. Op de R. K. Scholen is de leergang concentrisch waarvan de resultaten bevredigend genoemd worden. Enkele Hoofden doen de mededeeling dat een nieuw leerplan is ontworpen. De herhalingsscholen zijn vervallen en in de plaats daarvan zijn cursussen voor vervolgonderwijs gekomen met twee leerjaren. Daarvoor zijn nieuwe leerplannen gemaakt, waarin aardrijkskunde is opgenomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 171