Bijlage E. 2 School F, in de Hoven is eveneens met 7 jaarklassen en voor gewoon lager onderwijs. School O, aan den Tadamasingel voor gewoon lager onderwijs met Fransch met 6 leerjaren. School H, aan den Louisesingel is voor gewoon lager onderwijs met 8 jaarklassen. De toelating tot deze scholen F, G en H heeft met 1 September plaats. School aan de David Evekinkstraat is voor gewoon lager onderwijs met 12 halfjaarlijksche en 1 jaarklasse. De toelating heeft met Maart en September plaats. Het schoolgeld bedraagt voor de leerlingen van de le, 2e en 3e klasse van school A/B/C f 10,— van de 4e 5e en 6e klasse f 16,— en van de 7e en volgende klassen f 20,per half jaar. Dat van school D be draagt f 24,— per jaar. Van E, F en 1, f 0,25 per maand, en van H, f 0,40 per maand. Meerdere leer lingen uit één gezin betalen f 0,125 en f 0,20 per maand, terwijl minvermogenden de helft betalen en onvermogenden zijn vrijgesteld. Van school G is het schoolgeld f 2,— per 3 maand. Cursussen voor Vervolgonderwijs. (Vroeger herhalingsscholen). !n school E is zulk een cursus voor jongens waar gedurende 4 avonden per week H/2 uur 'es gegeven wordt in de vakken Lezen, Rekenen, Nederl. taal en Bijlage E. 3 Kennis der Natuur en als nieuw vak Aardrijkskunde. De toelating is met 1 October. In school F is eveneens een cursus voor jongens, waar behalve b. g. vakken, ook Land- en Tuinbouw kunde wordt onderwezen. Hier is de toelating met 1 September. Aan beide inrichtingen is in dezen cursus slechts één eerste leerjaar. In school H, is de inrichting alleen voor meisjes toegankelijk. Ook hier werd het aantal vakken uitge breid met aardrijkskunde. Zoodat de vakken waarin onderwijs gegeven wordt nu zijnLezen, Rekenen, Nederl. taal, Nuttige Handwerken, Koken, Strijken en Aardrijkskunde. De toelating is met 1 October. Het schoolgeld voor deze scholen bedraagt f 0.25 per maand. Voor het Bijzonder Onderwijs Een Christelijke School voor Uitgebreid Lager On derwijs aan het Oude Wand waarvan de toelating met begin September plaats heeft. School voor Christelijk Onderwijs aan de David Evekinkstraat voor gewoon lager onderwijs. Deze telt 14 halfjaarlijksche klassen. De toelating heeft plaats met 1 Maart en 1 September. Het schoolgeld voor één leerling 40 ct. voor 2 leer lingen 60 en voor 3, 80 ct. per maand, wanneer zij uit hetzelfde gezin komen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 170