Bijlage D. 56 Voor stenografie, machineschrijven en Franscli meldden zich geen leerlingen aan. Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders werden 10 mannelijke en 3 vrouwelijke leerlingen vrijgesteld van de betaling van schoolgeld, terwijl 3 mannelijke en 2 vrou welijke leerlingen toegelaten werden tegen betaling van half schoolgeld. Van gemeente wege werden aan 2 leerlingen de leermid delen verstrekt. Verorde- In de Gemeenteraadszitting van 7 Februari ningen. 921 werd een nieuwe salarisverordening voor de Handelsavondschool „Mercurius" vastgesteld, gebaseerd op den Leidraad voor de bezoldiging van directeuren, onder wijzend en bedienend personeel aan van Rijkswege gesubsidieerde dag- en avond scholen of cursussen voor Handelsonderwijs. Gebouw. De bezwaren, die in het vorige verslag geuit zijn tegen het gebouw, waarin de Handelsavondschool is ondergebracht blijven nog steeds bestaan, daar geen veranderingen zijn aangebracht. Leermiddelen. De leermiddelen van de Handelsschool worden tevens gebruikt voor de Handels avondschool. Voor de 5e klasse zijn aange schaft: 12 stuks Examenopgaven Mercurius najaar f920 en een gelijk aantal stuks voor jaar 1921. Bijlage D. 57 VII. Ambachtsschool. Bestuur. Het Bestuur der Vereeniging was samen gesteld als volgt B. J. Haitsma Muiier, Voorzitter. D. Molenaar, Onder Voorzitter. P. van de Velde, Secretaris-Penningmeester. G. L. Maaldrink. G. J. Kobus. H. Niemeijer, Mr. H. H. Everts, te Twello. Mr. A. J. Baron van Nagell, te Lochem. J. Groeneveld, als lid van den Raad. Mej. T. de Wiljes. Mej. A. A. Labrijn. Mevr. H. de Kant—Ruitenschild. Mevr. A. Volkersz—van Vloten. Personeel. Het onderwijzend personeel bestond uit: J. Kruijs Voorberge, Directeur. F. Hartsuiker, R. Renssen, G. Rubingh, Tj. Koopmans, W. Paalman, E. Vis, M. J. de Bruin, J. Buijs, H. J. Leverink, W. Balvers, E. Tielenius Kruijthoff.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 165