Bijlage D. 46 Programma. De filmlessen konden in den nieuwen cursus niet voortgezet worden, daar de gele genheid ze te volgen niet langer geopend werd. Teneinde het aanschaffen van nieuwe schrijfmachines te vermijden, werd de 4e klasse voor het machineschrijven met den nieuwen Cursus in 3 groepen gesplitst. Gebouw. Aan de bezwaren, die in vorige verslagen tegen het gebouw geuit werden, werd nog niet tegemoet gekomen. Ze worden nogmaals naar voren gebracht. Het aantal en de in richting der privaten moet onvoldoende ge acht worden. Op de bovenverdieping ont breekt een waschgelegenheid. Het licht in het Natuurkunde- en het teekenlokaal laat te wenschen over. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd dit jaar wederom uitgebreid. Natuurwetenschappen en Warenkennis: 1 Schuifweerstand, 1 Flintglasprisma op statief, 2 Maatglazen, 1 Isoleerend statief, 1 Papierbundel, 1 Klokkenspel, 1 Kogeldans, 1 Vliegwiel, 1 Geisslersche buis met houder, 1 Bliksembord en buis, 1 Apparaat tot verklaring van den bliksem, 1 Kogelloop, Bijlage D. 47 1 Rookcondensatieapparaat, 1 Leidsciie flesch, 1 Motor, 1 Röntgenbuis, 1 Houten filtreerstandaard, 1 Chemische thermometer. De chemicaliën en het glaswerk werden aangevuld. Eenige technologische verzamelingen wer den besteld, doch nog niet ontvangen. Voor het onderwijs in warenkennis werd van het Koloniaal Instituut te Amsterdam de schoolverzameling van Indische producten ten geschenke ontvangen. Aardrijkskunde R. Bos en J. HuizingaBlinde kaarten van de provinciën. Hiervan werden reeds ont vangen Groningen, Friesland, Overijsel, Gelderland, Drenthe, Noord-Holland en Noord-Brabant R. Bos en J. Huizinga Blinde wandkaart van Ned. Indië en Java. Bibliotheek. De bibliotheek werd wederom uitgebreid en telt thans 136 Hollandsche, 20 Fransche, 30 Engelsche en 25 Duitsche boeken. In totaal werden in 1921 954 boeken aan de leerlingen uitgereikt. Van de Directie's der Amsterdamsche ree- derijen kreeg de bibliotheek „De Geschiedenis der Amsterdamsche Stoomvaart" door Dr. M. G. d e Boer ten geschenke.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 160