40 Van de jongens kon dus 14'/2 van de meisjes 11 niet bevorderd worden. Alle leerlingen der 4e klasse namen deel aan het eindexamen, dat voor liet eerst werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs en een Commissie uit vertegenwoordigers van den handel. In deze Commissie hadden zitting de heeren J. W. H. Blaauw, D. J. Bosman, J. P. W. van Elk, R. J. Th. Jansen, J. P. van der Leeuw, H. Niemeijer, W. J. Schillemans, J. M. Ubbens, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. het schriftelijk gedeelte, dat de vakken Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handelsrekenen, Staathuishoud kunde, Wiskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Stenografie en Machineschrijven omvatte, werd gehouden van 16—24 Juni. Het door de leeraren beoordeelde werk cir culeerde daarna bij de Commissie. Het mondeling onderzoek, dat de vakken Fransch, Duitsch, Engelsch, Geschiedenis, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Aar drijkskunde en Handelskennis en recht om- 41 vatte, had plaats op 1 en 2 Juli. Voor ieder vak werd elke leerling 25 minuten geëxa mineerd, terwijl een lid van de commissie als bijzitter fungeerde. Er slaagden 8 vrouwelijke en 7 mannelijke leerlingen, terwijl 1 mannelijke leerling werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn K. Bremmer, Elisabeth M. H. van Elk, D. H. de Groote, D. Levison, H. J. van der Linde, Arnolda Meerstadt, Henriëtte M. Nunnink, J. Ordelman, Johanna Reesink, Johanna H. Schepers, Elly Schuite, Elisa J. M. Schutten, J. Stam, Maria G. F. Tacke, J. G. Vogtlander. Huil voorloopige bestemming is 3 vrouwelijke en 3 mannelijke zijn geplaatst op de Hoogere Handelsschool te Zutphen. 3 vrouwelijke en 4 mannelijke zijn geplaatst op kantoren te Zutphen. Vijf hiervan volgen 's avonds de lessen in de 5e klasse van de Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercu- rius," waar ze zich voor de Mercurius- diploma's bekwamen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 157