28 den Minister van O. K. en W. Sleclits drie punten verdienen bijzondere vermelding. Om een goede aansluiting te verkrijgen aan liet onderwijs in de 3e klasse der hoogere burgerschool werd vastgesteld dat in de le handelsklasse zoowel Staatsinrichting als Staathuishoudkunde zou onderwezen worden, telkens één uur om de veertien dagen en dat in de 2e handelsklasse één uur om de veer tien dagen bestemd zou zijn voor Staatin- richting en één uur om de viertien dagen benevens nog één uur per week voor Staat huishoudkunde. Oorspronkelijk was bepaald dat de leer lingen afkomstig van de middelbare handels school in de le handelsklasse tot Kerstmis 5 uren les per week in wiskunde zouden ontvangen in plaats van in Boekhouden en handelskennis. In overleg met debetrokken leeraren werd het ecluer wenschelijk ge oordeeld dat deze leerlingen van den beginne af het onderwijs in handelskennis zouden volgen, daarentegen tot Kerstmis vrijgesteld zouden worden van dat in stenographic. Vermelding verdient nog dat het onderwijs in Nederlandsche handelscorrespondentie, in overleg met de betrokken leeraren, niet werd opgedragen aan den leeraar in de Neder landsche taal maar aan dien in de handels wetenschappen, waar dat onderwijs zich beter bij aansluit. Bijlage D. 29 Voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning werden de leerlingen der handelsklasse gecombineerd met die van de 4e klasse der hoogere burgerschool. Gebouw. Voor de lessen der handelsklasse wordt van de lokalen der hoogere burgerschool gebruik gemaakt. Een gedeelte der Lijn- teekenzaal werd afgeschoten en ingericht voor warenmuseum en onderwijs in microscopie. Leermiddelen. Voorloopig kon volstaan worden met de leermiddelen die reeds voor het onderwijs aan de hoogere burgerschool aanwezig waren. In het nieuwe jaar zal echter met de geleidelijke samenstelling van eene bij zondere verzameling voor warenkennis een aanvang moeten worden gemaakt. De school ontving door bemiddeling van een der directeuren van het kantoor Zutphen der Geldersche Credietvereeniging eene ver zameling authentieke handelsformulieren ten gebruike bij het ouderwijs in handelscorres pondentie. Bibliotheek. De leerlingen der handelsklasse worden op denzelfden voet als de leerlingen der hoogere burgerschool in de gelegenheid gesteld om boeken uit de leerlingen biblio theek ter lezing te ontvangen en maken daarvan een ijverig gebruik. III. Burger Avondschool. Personeel. Het personeel bestond uit

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 151